Bardzo często kupując różne gadżety komputerowe, zastanawiamy się, czy są one nam potrzebne. Zazwyczaj każdy maniak wirtualnej rozrywki nie myśli o ich funkcjonalności, ale jak każdy prawdziwy gadżeciarz po prostu chce mieć odpowiedni sprzęt do wirtualnej rozrywki

 

Na rynku polskim znajdziemy całkiem sporo tematycznych klawiatur, np. do World of Warcraft czy do strzelanek. Kierując się jednak zdroworozsądkowym podejściem, warto zainwestować w sprzęt, który będzie nam służył nie tylko do grania, ale również do innych działań.

 

Osobiście bardzo cenię sobie dedykowaną serię do gier firmy Logitech. Już kilka lat temu zakupiłam mysz G9x, która do tej pory jest niezastąpionym towarzyszem różnych tytułów, w które staram się grać regularnie. Jeśli jednak szukacie klawiatury, która będzie miała nie tylko wiele dedykowanych funkcji, ale również będzie się fajnie prezentowała, to warto zwrócić uwagę na Logitech G510. Naszą uwagę przykuwa dosyć prosty kształt, który na pierwszy rzut oka może wydawać się mało ergonomiczny. Jednak tutaj nic bardziej mylnego - klawiatura jest idealnie dopasowana i naprawdę fajnie się po niej klika ( przynajmniej tak było w moim przypadku).

 

Warto dodać, że klawiatura posiada dedykowany ekran, za pomocą którego możemy dostosować sobie różne funkcje, np. wybrać profil gry i dedykowane ustawienia klawiatury. Oprócz tego do każdego profilu możemy wybrać odpowiednie podświetlenie klawiatury - możemy tak naprawdę przebierać w różnych odcieniach zieleni, czerwieni czy różu. 
Profil wybranej gry możemy oczywiście dostosować sobie według własnych upodobań - mamy do dyspozycji klawisze od G1 do G18. 

Jak przystało na klawiaturę dla prawdziwego gracza, znajdziemy w niej dodatkowe wejście słuchawkowe i mikrofonowe plus dedykowany klawisz do scrollowania.

Reasumując: Klawiatura G510 jest ciekawym gadżetem dla gracza, co więcej, już po kilku minutach użytkowanie jej sprawia nam dużą przyjemność. Jednak patrząc od strony funkcjonalnej, nie jest ona gadżetem niezbędnym do dobrej zabawy. Co więcej, na rynku jest dużo więcej ciekawszych modeli i to nieco tańszych (w tym również firmy Logitech).

Autor: Miss Gadget