W sieci na wielu stronach można znaleźć porównanie ofert na kartę prepaid proponowanych przez poszczególnych operatorów. Takie porównywarki zajmują wysokie miejsca w wyszukiwaniach Google. Warto sprawdzać je regularnie, szczególnie te ciągle aktualizowane.

Oferta na kartę w Red Bull MOBILE i nie tylko

Według danych, które publikuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, sporą część rynku kart prepaid przejęli obecnie mniejsi operatorzy, tzw. wirtualni, na przykład Red Bull MOBILE. Wszystko dzięki intuicyjnej obsłudze, konkurencyjnym cenom i ofertom dostosowanym do klientów o różnych potrzebach, takim jak m.in. oferta SieMa na Kartę. Pakiet startowy kosztuje jedynie 5 złotych. Do tego 8 GB oraz nieduże kwoty za rozmawianie, SMS-owanie i MMS-owanie. Do uruchomienia oferty wystarczy jedynie – podobnie jak w przypadku wydłużenia ważności konta – wpisanie w telefonie odpowiedniego kodu. Dzięki temu przez kolejne dni lub miesiące możemy cieszyć się aktywnym kontem. Na rynku można znaleźć również inne podobne rozwiązania, jednak w przypadku SieMa zyskujemy świetnie skrojoną usługę na każdą kieszeń. W przypadku oferty na kartę nie musimy wiązać się tylko z jednym operatorem sieci komórkowych. W każdej chwili możemy zdecydować się na rozwiązanie proponowane przez konkurencję. Warto korzystać z dostępnych w Internecie porównywarek cen ofert u różnych operatorów lub regularnie sprawdzać promocje w poszczególnych sieciach komórkowych.

Oferta na kartę daje sporo swobody

Wiele osób decyduje się taką formę współpracy z operatorem jak skorzystanie z oferty na kartę, bo pozwala to na brak stałych zobowiązań. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, jeśli ze smartfona korzystamy nieregularnie. Na ofertę na kartę często decydują się m.in. rodzice, którzy chcą podarować pierwszy aparat telefoniczny swoim pociechom. Dzięki temu są w stanie kontrolować wydatki, a dziecko uczy się świadomego korzystania z usług telekomunikacyjnych. Intuicyjność oferty na kartę podkreśla również bardzo prosty sposób doładowania konta. Wcale nie musi się to łączyć z wyprawą do sklepu lub punktu sprzedaży, gdzie sprzedawca wygeneruje kod na papierowym paragonie. Dziś możemy wygodnie doładować telefon z niemal każdego miejsca na ziemi. Można tego dokonać także poprzez kasowe terminale płatnicze. Usługę tę świadczą zarówno duże banki, jak i sieci odpowiadające za obsługę bankomatów. Doładowanie jest możliwe również poprzez bankowość elektroniczną lub przeznaczoną do tego aplikację. Przykładowo, w sieci Red Bull MOBILE w celu doładowania konta na karcie należy skorzystać z aplikacji PLAY24, dostępnej na stronie play.pl/play24.