Dlaczego 6 grudnia wręczamy sobie upominki?

Wiele osób może zastanawiać się, skąd w ogóle wziął się zwyczaj wręczania sobie prezentów na Mikołajki. Wszystko zaczęło się od tak naprawdę od świętego Mikołaja, ale nie mamy tutaj na myśli staruszka z siwą brodą w czerwonym stroju. Mikołaj z Miry był biskupem, który pochodził z zamożnej rodziny i chętnie dzielił się posiadanymi przez siebie dobrami z potrzebującymi. Zazwyczaj robił to w sposób anonimowy i być może stąd wziął się szkolny zwyczaj losowania osób, którym wręczy się podarunek i nie zdradzanie, kogo się wylosowało. Z biskupem Mikołajem związana jest pewna legenda, dotycząca trzech ubogich sióstr, które nie miały żadnych szans na posiadanie posagu, a zatem nie mogły wyjść za mąż. Opowieść ma dwie wersje, według których Mikołaj wrzucał im dobra materialne przez otwarte okna lub przez komin ich domu, skąd wpadały do znajdujących się w pobliżu butów. Nie trudno wyobrazić sobie, że właśnie stąd wzięło się przekonanie, że święty Mikołaj jakiego znamy wchodzi kominem i zostawia upominki w skarpetach.


Prezenty na Mikołajki inne niż wszystkie

Wybieranie i kupowanie podarunków często wiąże się z dużym stresem. Zastanawiamy się, co kupić aby prezent z jednej strony nie był szablonowy, a z drugiej pasował do okazji oraz atmosfery jaka panuje w grudniu. Jest na to proste rozwiązanie: wystarczy wybrać prezenty personalizowane, które można znaleźć w ofercie wielu sklepów internetowych. Mogą znaleźć się na nich teksty i graficzne ozdobniki nawiązujące do świąt oraz do Mikołajek, czyli śnieżynki, bałwanki i oczywiście wizerunek uśmiechniętego Mikołaja. To, co wyróżnia takie upominki na tle innych, to możliwość umieszczenia na nich imienia osoby, która je otrzyma. Dzięki temu prezent jest jedyny w swoim rodzaju i na pewno sprawi dużo radości.


Jaki prezent wybrać na Mikołajki?

Ogólnie przyjęło się, że upominki mikołajkowe są tańsze niż te kupowane na Boże Narodzenie. Nie ma w tym nic złego, ponieważ święto obchodzone 6 grudnia to dopiero przedsmak czekających nas w grudniu wydarzeń. Nie znaczy to jednak, że upominek nie może być okazały, a jeżeli zdecydujesz się na prezent personalizowany, na pewno zrobi on duże wrażenie na obdarowanej osobie.

Prezent najlepiej wybrać do charakteru i zainteresowań konkretnej osoby. Koneserom alkoholu mogą spodobać się na przykład kieliszki do wina z grawerem, szklanki na whisky albo kufle do piwa. Posiadanie w swoim domu personalizowanego naczynia na trunki sprawi, że każdy będzie mógł poczuć się wyjątkowo podczas wieczornego relaksu czy też świątecznych celebracji w gronie rodziny i znajomych. Fanom kawy i herbaty do gustu przypadną tradycyjne kubeczki ze świątecznym motywem lub też kubki termiczne, które sprawdzą się idealnie podczas chłodniejszych dni.

Osobom, które lubią gotować, na pewno spodoba się deska do krojenia z grawerem albo kolorowy fartuch z nadrukiem nawiązujący do zimy i Bożego Narodzenia, dzięki którym przygotowywanie wigilijnej uczty będzie znacznie bardziej przyjemne.

Pozostałe propozycje na tanie prezenty na Mikołajki to między innymi breloczki z grawerem, poduszki z gotowym nadrukiem lub ze zdjęciem, piersiówki, herbaciarki, scyzoryki, lusterka, koszulki czy portfele. Opcji jest naprawdę dużo, więc jest w czym wybierać.