Czym są rangi w CS:GO?

Rangi CS GO to inaczej system oceniania umiejętności graczy w trybie turniejowym. Każda osoba, która uczestniczy w rozgrywce otrzymuje odpowiednie oznaczenie. Świadczy to o tym jak dobrze radzi sobie w porównaniu do innych graczy. W ten sposób system przydziela do każdego meczu w grze osoby o podobnym stopniu umiejętności. Oto lista aktualnie dostępnych rang w grze w polskojęzycznej oraz anglojęzycznej wersji CS:GO, od najgorszej do najlepszej:

Srebro I (Silver I)

Srebro II (Silver II)

Srebro III (Silver III)

Srebro IV (Silver IV)

Elitarne srebro (Silver Elite)

Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)

Złoty laur I (Gold Nova I)

Złoty laur II (Gold Nova II)

Złoty laur III (Gold Nova III)

Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)

Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)

Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)

Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)

Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)

Legendarny orzeł (Legendary Eagle)

Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)

Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)

Elita światowa (Global Elite)

Kiedy można otrzymać rangę w CS:GO?

Warto zauważyć, że algorytm stosowany na serwerach gry musi mieć odpowiednią ilość informacji, aby przydzielić zupełnie nowemu graczowi odpowiednią mu rangę. Dlatego też należy rozegrać w sumie 10 meczy w których nasza drużyna zwycięży. Warto też mieć świadomość, że w przypadku jeśli zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę od grania to nasza ranga zniknie. Trzeba w takim przypadku znów rozegrać 10 wygranych meczy, aby system przydzielił nam ją od nowa. Więcej informacji na https://scroll.morele.net.

Co warto wiedzieć o rangach w CS:GO?

Dość często osoby, które grają regularnie w CS:GO spotykają się, aby tworzyć zgrane zespoły i komunikować się w trakcie meczu. Należy mieć świadomość, że tworzenie grup jest możliwe, ale pod warunkiem, że wszyscy gracze posiadają podobne umiejętności. Jeśli jedna z osób ma zbyt wysoką lub zbyt niską rangę to uruchomienie meczu okaże się niemożliwe.

Ranga to element, który nie jest na stałe przypisany do gracza i zmienia się dynamicznie w zależności od jego osiągów. Wygrywanie kolejnych meczy może więc przybliżyć do upragnionego odznaczenia.

Artykuł powstał we współpracy z https://scroll.morele.net.