Dla odważnych - Orient RA-AR0204G00B

Na tarczy zegarka z limitowanej edycji retro wypuszczonej z okazji siedemdziesiątych urodzin marki dzieje się naprawdę dużo. I choć mogłoby to z pozoru grozić stylistycznym chaosem z efektem kiczu, to model RA-AR0204G00B po prostu zachwyca. Ciemnobrązowa tarcza w centralnej części przechodzi w szlachetne złoto, które wygląda jak pył naniesiony na zegarek. Takie połączenie kolorystyczne wygląda bardzo klasycznie i luksusowo.

Ponadto na tarczy znajduje się spiralny wzór, mała subtarcza, okienko z odsłoniętym mechanizmem automatycznym, eleganckie logo marki oraz napis Orient. Dla zachowania pewnego umiaru zamiast cyfr pojawiły się tylko znaczniki godzin i minut. Co ciekawe, minuty zostały opisane cyframi na obwódce tarczy, co zapewnia czytelność. Dopełnieniem zegarka są pokrętła i skórzany pasek utrzymane w klimatach retro.

Na bogato - Orient FEU07004UX

W ofercie sklepu Kaktus24 można znaleźć naprawdę wiele nietuzinkowych zegarków marki Orient, jednak model FEU07004UX zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Taki czasomierz nie nadaje się dla nieśmiałych panów czy też zwolenników minimalizmu. Nie każdy mężczyzna odważy się bowiem na zegarek z bransoletą, pokrętłami i sporą częścią tarczy w kolorze klasycznego, żółtego złota.

Za próbę zrównoważenia można uznać projekt tarczy, której nie można jednak odmówić oryginalności. Środek jest utrzymany w kolorze złota i znajduje się wokół niego podwójna czarna obwódka ze znacznikami i cyframi. W górnej i dolnej części tarczy zachwycają natomiast rozbudowany datownik i dwa wycięcia z dniami tygodnia i latami. Logo i napis Orient znajdują się na godzinie dziewiątej, co również jest dość nietypowym rozwiązaniem.

W stylu retro - Orient RA-AS0004S10B

Fani klasyki i skromnych projektów w stylu retro powinni sięgnąć po model RA-AS0004S10B. Zegarek ma bardzo klasyczny wygląd, a odrobinę oryginalności wprowadza beżowa tarcza typu open heart z odsłoniętym mechanizmem. Dodatkowo na godzinie szóstej znajduje się subtarcza ze wskaźnikiem pory dnia. Centralna część tarczy jest pokryta delikatnym wzorem w kratkę, natomiast przestrzeń pod rzymskimi cyframi jest gładka.

Bardzo subtelną ozdobą są niewielkie kropki oznaczające minuty, które ułatwiają odczytywanie dokładnej godziny. Beżowa tarcza idealnie pasuje do złotej koperty z pokrętłami i klasycznego, ciemnobrązowego paska ze skóry naturalnej. Zegarek jest bardzo minimalistyczny, ale jednocześnie nie brakuje mu oryginalności. Już na pierwszy rzut oka ten model wygląda również bardzo luksusowo i solidnie.