W nowej kolekcji wiosna lato 2015 BCBG Max Azria możemy poczuć świeży powiew artystycznych klimatów. Ostatnia linia marki była bardziej beztroska i swobodna. Tym razem natomiast projektant Lubov Azria dążył do osiągnięcia stonowanych barw, wypłowiałych lekko na słońcu i pastelowych odcieni z wybielonymi elementami. Pomysł ten powstał podczas wypadu do ABC Carpet & Home, gdzie Lubov natknął się na stosy dywanów, pięknie wyblakłych w skutek zastosowania procesu, zwanego Color Reform.

Muszę przyznać, że zauroczyły mnie kolory tkanin od migdałowych, jasnobeżowych, poprzez wyblakłe błękity, róże i szarości aż do intensywnych bieli. Nie są one łatwe do noszenia, ale w wydaniu BCBG wyglądają rewelacyjnie. Dzięki zastosowaniu takich barw cała kolekcja nabrała eterycznego i romantycznego klimatu. Wystarczy spojrzeć na błękitną sukienkę z delikatnym cieniowaniem u dołu. Zebrany dekolt przy szyi i ściągnięte powłóczyste rękawy, drobne marszczenie na biodrach i szerszy falujący dół.

Doskonale na wybiegu wyglądała również błękitna suknia ze skośnym dekoltem i odkrytym jednym ramieniem. Pomysł na szeroki rękaw z delikatniejszego materiału zebrany w nadgarstku sprawdził się wyjątkowo dobrze. Głębokie rozcięcie z przodu i prosta bladoróżowa wiązana szarfa idealnie uzupełniły asymetryczność linii.

Spójność kolekcji burzyły w pewnym stopniu bawełniane pikowane kurtki stylizowane na noszone przez rowerzystów. Wydawały się zbyt ciężkie i twarde do dominujących lekkich struktur. Największym sukcesem, moim zdaniem, okazały się jednak najprostsze rozwiązania. Obejrzyjcie biały kombinezon z górą stylizowaną na fartuch. Minimalizm w najlepszym wydaniu i oryginalny pomysł na dobry wygląd w letnie dni.

Kolekcja BCBG Max Azria kolekcja wiosna lato 2015 poprzez swoją spójność i postawienie na jednorodną paletę barw zyskała swój charakter. Na pewno należy też docenić oryginalne elementy, które projektant zainicjował na nowy sezon. Mam nadzieję też, że zyskają popularność smukłe kombinezony.