Cynthia Rowley znana jest ze swojej mody inspirowanej motywami sportowymi. W kolekcji wiosna lato 2015, zaprezentowanej podczas New York Fashion Week, odeszła od znanej konwencji na rzecz projektów bardziej casualowych, a mniej fitness. Na wybiegu można było wyraźnie odróżnić część eksponującą odzież sportową od uniwersalnej. Projektantce zależało na wyeksponowaniu funkcjonalności ubrań, które będą wygodne do noszenia na co dzień, a przy tym atrakcyjne.

Nie oznacza to, że główna linia kolekcji Cynthia Rowley wiosna lato 2015 straciła swój dynamiczny aspekt. W dalszym ciągu możemy dostrzec sportowe motywy w postaci chociażby czerwono-białych pasków, nawiązujących do tradycyjnych dresów. Wypadły one efektownie na czarnych spodniach z szerokimi nogawkami.

Na nowy sezon letni Cynthia Rowley rekomenduje fantazyjne, wręcz bajkowe nadruki. Muszę przyznać, że doskonale wkomponowane zostały w trapezowe sukienki z lat 60. Oryginalnie wypadła sukienka na szerokich ramiączkach przypominająca swym kształtem długi fartuch. Subtelny, ale duży wzór na białym tle nie przytłoczył swoimi rozmiarami. Polecam Waszej uwadze cyfrowe nadruki, które umieszczono na sukienkach, topach, a nawet kaszmirowym sweterku.