Jak można się domyślić, nie wszystkie dekolty pasują do każdej kreacji. Choć niektórzy producenci i projektanci decydują się na kształty uniwersalne, w wielu sukienkach wycięcia mają specyficzny charakter. Z tego właśnie powodu najlepiej dobierać je do okazji i figury.

Jaki dekolt w sukience eleganckiej?

Gdy zależy Ci na ubiorze, który będzie pasował do formalnych uroczystości, musisz uważać na to, by nie pokazać zbyt dużo. Kreacje wyzywające na pewno się nie sprawdzą. Tyczy się to także dekoltu. Najlepiej postawić na klasykę oraz rozwiązania proste, które pozwolą Ci w łatwy sposób dobrać konkretne dodatki, na przykład w postaci gustownej biżuterii. Eleganckie sukienki zazwyczaj zawierają dekolty:

 

  • typu łódka to wycięcie poziomie, niezbyt głębokie. Najczęściej znajduje się przy samej szyi, dlatego nie musisz martwić się tym, że sukienka okaże się zbyt odważna. Na taki dekolt często decydują się kobiety o figurze gruszki, ponieważ nadaje optycznie objętości górnym partiom ciała,
  • halter taki dekolt często pojawia się w sukienkach wieczorowych, przygotowywanych na uroczyste wydarzenia. Jest całkowicie zabudowany u góry, jednak odsłania ramiona. Jego konstrukcja przypomina więc trapez,
  • w kształcie litery V czyli klasyczny dekolt „w serek”, który występuje w odmianach o różnej głębokości. Jest zalecany głównie ze względu na to, iż optycznie wysmukla szyję, jak również wydłuża sylwetkę.

 

Dekolty stonowane i eleganckie zawierają sukienki koktajlowe. Jeśli szukasz takiej właśnie kreacji, zwróć uwagę na oferty najważniejszych sklepów internetowych. Znajdziesz je na stronie: https://lamoda.pl/katalog/tag-sukienki-koktajlowe. Zdecydowanie ułatwi ona podjęcie ostatecznej decyzji.

Dekolty na imprezę i na co dzień

Stylizacje biznesowe i wieczorowe rządzą się swoimi prawami, co może przełożyć się na pewne ograniczenia podczas doboru konkretnego stroju. Nie musisz się nimi martwić wówczas, gdy przygotowujesz kreację o nieco luźniejszym charakterze.

Dobrym na to przykładem są chociażby sukienki letnie, a także wszystkie modele noszone na co dzień i zakładane na różnego rodzaju imprezy. Warto podkreślić, że pod względem dekoltów są one bardzo zróżnicowane. To jednak dobra wiadomość, ponieważ możesz liczyć na pełną swobodę wyboru.

Poza wycięciami, o których był już mowa, wymienić należy niezwykle popularny w ostatnim czasie dekolt hiszpański. Całkowicie odsłania on szyję, ramiona oraz obojczyki. Dzięki temu wyeksponujesz górną część ciała, a także optycznie wydłużysz sylwetkę. Co ważne, sukienki hiszpanki nie są zalecane kobietom o figurze w kształcie litery Y, a więc o szerokich ramionach. Taki dekolt sprawi, że staną się one jeszcze masywniejsze.

Jeśli chcesz dodać sobie kilka centymetrów w biuście, dobrym wyborem okażą się sukienki z dekoltem kwadratowym. Podobnie sprawdza się wycięcie typu karo, a także woda. W przypadku imprez, na których chcesz zrobić dobre wrażenie, zalecane są sukienki damskie z dekoltem amerykańskim. Również dlatego, że świetnie eksponuje on duży biust.

Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki. Projektanci decydują się na wykorzystanie różnych wycięć, a także różnych ich wariacji, czego dobrym przykładem są chociażby dekolty asymetryczne. Jeśli zależy Ci na swobodnym wyborze sukienek zróżnicowanych pod każdym względem, odwiedź tę stronę: https://lamoda.pl/katalog/ubrania/sukienki.

Znajdziesz tam oferty najważniejszych sklepów internetowych. Wszystko dostępne jest w jednym miejscu, dzięki czemu proces zakupowy staje się nie tylko krótszy, ale też łatwiejszy. Możesz bowiem porównywać poszczególne ubrania, a także planować zakupy. Również pod względem finansowym. Ostateczna decyzja należy tylko do Ciebie.