Milan Fashion Week miało sporo problemów w ostatnich sezonach. Wydawcy, widzowie, a nawet projektanci często traktowali Mediolan jako zaplecze dla innych stolic modowych. Większość jedynie będąc przejazdem, odwiedzała pokazy i uciekała szybko do Paryża, gdzie startował właśnie tydzień mody.

Zdając sobie sprawę z takiego stanu rzeczy, Camera Nazionale Della Moda zmieniła kalendarz pokazów kolekcji wiosna 2015, które odbywają się we wrześniu. Kilku projektantów przeniosło swoje pokazy na początek tygodnia mody, a wraz z nimi zaprezentują swoje kolekcje początkujący projektanci z Mediolanu. I tak pierwszego dnia pokazów przed Gucci pokażą się młodzi projektanci Stella Jean i Andrea Incontri, natomiast tego samego dnia przed Marni, Salvatore Ferragamo i Trussardi wystąpią Au Jour le Jour i MSGM.

Ważną zmianą jest też inna data pokazów kolekcji Armani, który tradycyjnie zamykał tydzień mody. W tym roku jego pokaz został ustalony na 18 września. Pokrzyżuje to znacznie plany wydawców, którzy zwykle pomijali jego pokaz, by szybciej znaleźć się w Paryżu. Zwłaszcza Anna Wintour ostro protestowała przeciwko zmianom kalendarza podczas Milan Fashion Week. Ciekawe, czy w tym roku pojawi się tam i będzie brała udział w pokazach, zwłaszcza młodych talentów.