Prawda jest taka, że każda z nas będzie miała nieco inne pojęcie idealnych spodni. Zależy to od takich czynników jak styl życia, pora roku, czy figura. Idealne spodnie na wypad za miasto to niekoniecznie ta sama para, która jest idealna do biura lub na służbowe spotkanie. To samo dotyczy pory roku – po inne spodnie sięgniemy latem, a po inne zimą. Przeanalizujmy w takim razie nieco bliżej, po jakie fasony kobiety sięgają najczęściej i jak wybrać je pod kątem swojej sylwetki.

Spodnie na co dzień i od święta

Zacznijmy od rozróżnienia, które spodnie są dobre do tego, by nosić je na co dzień, a po które możemy sięgnąć, wybierając się na oficjalne spotkanie lub przyjęcie. Jeśli szukamy idealnych spodni do biura lub na eleganckie wyjście, to stawiamy przede wszystkim na fasony klasyczne. Zatem sięgamy po takie kroje jak rurki, spodnie proste bądź cygaretki. Założymy je nie tylko na formalne wyjścia, ale są na tyle uniwersalne, że możemy z ich udziałem stworzyć także stylizację casualową.

Jeżeli natomiast chcemy zerwać z klasyką, a przy tym preferujemy stroje casualowe, to możemy ubrać coś innego. Podstawą są oczywiście tak uwielbiane przez nas jeansy – znajdziemy je w każdym fasonie, od dopasowanych, przez luźne, po dzwony. Oprócz tego sprawdzają się dresowe spodnie cargo, joggery, albo spodnie z lampasami. Latem możemy postawić na przewiewne spodnie lniane, a kiedy zbliżają się chłody, sprawdzą się sztruksy. Modne spodnie damskie na quiosque.pl obejmują zarówno modele klasyczne, jak i te mniej formalne, więc z pewnością znajdziemy coś idealnego dla siebie.

Idealne spodnie to takie, które pasują do figury

W przypadku doboru spodni powinnyśmy wziąć pod uwagę swoją figurę. Mamy czuć się w nich dobrze. Najczęściej podkreśla się wagę fasonu, tymczasem nie tylko on ma znaczenie. Liczą się wszystkie szczegóły, dodatki, przeszycia, to właśnie one sprawiają, czy model pasuje do nas, czy też lepiej go sobie odpuścić.

Najpierw spójrzmy na stan spodni. Najbardziej uniwersalny jest stan średni, który możemy nosić bez względu na figurę. Bardzo popularne są spodnie z wysokim stanem. Są dla nas odpowiednie, kiedy mamy wyraźnie zarysowaną talię lub chcemy delikatnie spłaszczyć brzuszek. Poza tym świetnie wydłużają nogi. Jeżeli natomiast mamy więcej krągłości na brzuchu lub w biodrach, z takich spodni lepiej zrezygnujmy.

Idealna długość i materiał

Duże znaczenie ma także długość naszych spodni. Przy spodniach eleganckich przyjęto zasadę, że powinny być długości 7/8, a więc są albo do kostki, albo kończą się tuż nad nią. Taka długość świetnie wydłuża nogi. Dłuższe natomiast powinny być spodnie szerokie jak dzwony albo szwedy. Jeżeli jesteśmy wysokie, unikajmy spodni do połowy łydki.

Jeśli chodzi o naszą figurę, duże znaczenie ma materiał, z jakiego są spodnie. Mając doskonałą sylwetkę, a przynajmniej biodra i nogi, bez obaw możemy sięgać po spodnie cieniutkie, bawełniane albo te obcisłe, które mają w składzie elastan. Z kolei w przypadku, kiedy marzymy, by nasze nogi zamaskować i odwrócić od nich uwagę, lepsze będą modele z grubszej i sztywniejszej tkaniny.

Spodnie mogą też modelować naszą sylwetkę. Chcąc się wyszczuplić, sięgamy po ciemniejsze ubrania, a chcąc dodać sobie odrobinę krągłości, wybierajmy modele jaśniejsze. Kieszenie dodają kilogramów, a ich brak optycznie ich odejmuje. To samo dotyczy wszystkich innych dodatków i zdobień.