Spinki do mankietów – drobny, ale elegancki dodatek

Spinki do koszuli to jeden z najmniejszych i pozornie niewidocznych elementów męskiego ubioru. Mogą jednak być bardzo efektowne, jeśli wybierzesz odpowiednie do stylizacji. Dodadzą wyrazistości ubiorowi, ale Tobie pewności siebie i świadomości swojego stylu. Przede wszystkim są wybierane do strojów formalnych i wizytowych, na przykład na ślubie, wieczorowym balu czy uroczystości rodzinnej. Są jednak spinki do mankietów, które możesz z powodzeniem nosić także na mniej podniosłe okazje.

Spinki do mankietów – koszula

Ten niewielki i niepozorny detal może uatrakcyjnić całą stylizację. Całość powinna jednak być dobrze skomponowana. Jeśli chcesz nosić spinki do mankietów, musisz wybrać koszulę z mankietem francuskim, czyli zawijanym dwa razy. Taka koszula nie ma guzików, lecz dziurki, w które wkłada się spinkę. Mankiet koszuli powinien wystawać spod marynarki na ok. 2-3 cm. Kolor spinki trzeba dopasować do koloru koszuli i garnituru. Zasada mówi, że do ciepłych kolorów pasują spinki złote, a do barw zimnych i chłodnych odpowiednie będą spinki srebrne.

Czy spinki łączyć z inną biżuterią męską?

Przede wszystkim spinki dobiera się do rodzaju i koloru koszuli, ale ważna jest także inna biżuteria. Najczęściej jest to tylko wysokiej jakości zegarek oraz ew. obrączka. Ich wzór musi pasować do innych elementów biżuterii i stroju. Jeśli wybierzesz gładką koszulę, spinki mogą być gładkie lub z delikatnym wzorem. Jeśli idziesz na jakąś uroczystość z partnerką, spinki do mankietów powinny korespondować z detalami także jej stroju.

Kiedy nosić spinki do mankietów?

Koszulę ze spinkami do mankietów można założyć na wiele okazji – do garnituru, fraka lub smokingu. Najczęściej są to spotkania o charakterze formalnym lub wieczorowym, jak ślub i wesele, bal, chrzciny dziecka czy ważne spotkanie biznesowe. Jest też wiele modeli, które można nosić na uroczystości rodzinne – zwykle mają one bardziej casualowy design.

Będą to spinki do mankietów niekoniecznie o stylu klasycznym. Mogą nawiązywać m.in. do zainteresowań i hobby – jak gitara, piłka nożna, globus, samolot, motocykl czy aparat fotograficzny. Modne są także spinki z zabawnymi napisami. Taka biżuteria będzie odpowiednia jedynie do stylizacji nieformalnych.