Martensy – solidne obuwie dla kobiet i mężczyzn

Martensy to obuwie dedykowane dla różnych osób. Choć najczęściej kojarzą się z modą męską, to jednak równie często noszą je kobiety. Znaleźć można wiele modeli martensów dedykowanych dla płci pięknej.

Wiele z modeli może być noszone przez obie płcie bez obaw o niedopasowanie. Warto podkreślić, że martensy damskie, oprócz odpowiedniego designu, wyróżniają się również mniejszymi rozmiarami. Ponadto, większość parametrów martensów damskich i męskich jest identyczna.

sneakerpeeker.pl

Martensy damskie – idealne dla rozmaitych stylizacji

Martensy damskie to wybór nie tylko dla przedstawicielek subkultury metalowców. Po martensy sięgają również kobiety, które nie wyznają żadnego konkretnego stylu estetycznego, a swój outlook dobierają w oparciu o intuicję oraz eksperymentując z różnymi dopasowaniami.

Przykładowo, martensy świetnie pasują do kolorowych rajstop, spódnic różnej długości, a także kreacji jeansowych. Górną część kreacji stanowić może kurtka, koszula w paski lub kratkę, a także ubrania z dzianiny, takie jak golf. Do każdego z nich martensy będą dobrze pasować.

Martensy są często stosowane przez kobiety zainspirowane stylem hippisowskim, a także wiktoriańskim. Ponadto, martensy świetnie pasują do ubioru streetwearowego oraz do kreacji pół-eleganckich. Przedstawicielkom płci pięknej poszukujących atrakcyjnych modeli martensów polecamy zapoznać się z ofertą Sneaker Peeker.

Martensy męskie – buty praktyczne i solidne

Mężczyźni sięgający po martensy kierują się nieco innymi motywami. Najczęściej, są to osoby o utrwalonych gustach estetycznych, które poszukują obuwia pasującego do ich codziennych stylizacji. Martensy świetnie sprawdzają się zarówno w połączeniu ze strojem casualowym, jeansowym jak i bardziej awangardowymi stylizacjami. Po martensy sięgają chętnie osoby zaliczające się do subkultury hipsterów – pragnące korzystać z modnych, interesujących stylizacji.

Ponadto, martensy męskie to wybór praktyczny. Buty te są solidne, odporne na warunki atmosferyczne, opady, wilgoć oraz niskie temperatury. Nadają się zarówno na czas wyjścia na miasto, wieczornych spacerów lub wyjazdu na weekend.

sneakerpeeker.pl

Buty ponadczasowe o różnym potencjale estetycznym

Osobom preferującym mniej rzucające się w oczy stylizacje – polecamy wybrać martensy klasyczne, w standardowych czarnych odcieniach. Martensy takie prezentują przyjemny dla oka, klasyczny krój, umieszczony na grubej podeszwie.

Martensy bardziej ekstrawaganckie to te pokryte rozmaitymi wzorami i deseniami – kwiatowymi, geometrycznymi, lub w nietypowych odcieniach. Szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się martensy odblaskowe, mieniące się delikatnie różnymi odcieniami pomieszanymi ze „srebrzącym pyłkiem”.