Thom Browne, w lookbook’u swojej najnowszej kolekcji jesień/zima 2014, prezentuje nową wizję casualowej męskiej garderoby. Marka stawia na fuzję stylów, wyraźnie inspirując się motywem myśliwych i polowań. Nowa kolekcja projektanta, znanego ze swojego nowatorskiego podejścia do wytwornych, klasycznych męskich garniturów, z pewnością nie rozczaruje miłośników stylu marki.

W kolekcji odnajdziemy klasyczne, eleganckie płaszcze i sportowe zestawy. Thom Browne miesza nienaganny, grzeczny casual z nowoczesną wizją stylu retro. Wśród kolorów na jesień/zimę królują klasyczna czerń, beże i odcienie szarości.  Do mody wracają tweed i wełniane zdobienia.

Kreacje projektanta łączy zamiłowanie do prostej stylistyki i dodatków, zestawianych na zasadzie kontrastów, jakby z przymrużeniem oka. W lookbooku kolekcji przeważają proste tweedowe spodnie przed kostkę i dopasowane marynarki. Elementem kluczowym stylizacji jest przełamanie schematów, eleganckie marynarki przecinają poziome pasy, a nonszalancki cylinder został przeszyty jakby na lewą stronę. Nowoczesny casual według Browne to łączenie myśliwskiej pasji, ponadczasowego stylu i poczucia humoru, które zdradzają szczegóły.