Karl Lagerfeld – postać, której erudycja jest bezgraniczna. Silvia Venturini Fendi – jej poczucie nieustraszonej odwagi twórczej jest wyjątkowe. W kolekcji pre-fall 2019 wspólnie czerpali inspirację z książki o XIX-wiecznych francuskich żelaznych bramach oraz z zabytkowej księgi o japońskich kimonach dla mężczyzn. Dialog kolekcji z barokowymi grafikami i niepozornymi egzotycznymi mikro-wzorami to prawdziwa wirtuozeria.

W celu zrównoważenia obfitości ornamentów i zdobień, kształty ubrań są proste, dopasowane i… męskie. Podkreślają grę przeciwieństw, która jest jedną z bardziej fascynujących cech w stylu Fendi.

Płaszcze i dwurzędowe swetry mają ostre sylwetki, surowe i wydłużone, często z asymetrycznymi klapami. Delikatność strojom nadają dyskretne elementy z futra norek lub wiązanie w talii. Ubrania zestawione ze zmysłowymi przeźroczystymi sukienkami lub kolorowymi spódnicami, nadają kobiecej sylwetki i powabności.

Wpływ męskiego krawiectwa został zrekompensowany elementami bardziej utylitarnymi i ekscentrycznymi dodatkami. Możemy to dostrzec w najnowszej propozycji z kolekcji – hybrydzie koszuli i marynarki, która ma szansę stać się wiodącymi trendem w 2019.

Najlepszym przykładem wirtuozerii krawiectwa jest turkusowa marynarka z miękkiego zamszu. Pozornie niezgrabne cięcia, nieco zbyt duże proporcje okrycia wierzchniego doskonale współgrają z oliwkowymi spodniami. Idealnym dodatkiem koszuli-marynarki są praktyczne, duże kieszenie z wytłoczonym podwójnym logo.

Warto zwrócić uwagę, że kieszenie awansowały do miana niezależnego dodatku modowego. Zachwycają na rewelacyjnym jasnobeżowym płaszczu midi z motywem z lat 70. w postaci wstawek z skórzanej siatki. Nie można oderwać wzroku od naszytych puszystych, pikowanych kieszeni w kolorze soczystej czerwieni.

Jak zawsze trzeba pochwalić Fendi za perfekcyjne i kunsztowne przygotowanie kolekcji, a także bogactwo wykorzystanych wzorów i materiałów. Mistrzowskie printy na jedwabiu, haftowane tiule, inkrustowane futra z norek. Nie sposób przejść obojętnie wobec ręcznie haftowanego jedwabiu i tiulu, który wygląda niczym najdelikatniejsza koronka, jest lekki jak piórko i podkreśla kobiecy urok.