Laura Kim i Fernando Garcia to nowy duet dyrektorów kreatywnych domu mody Oscar de la Renta, który pracę zacznie od przyszłego roku. Pracowali oni jeszcze przy boku twórcy marki de la Renta, a także po tym, jak obowiązki po zmarłym projektancie przejął Peter Copping.


Obok nowych wyzwań w świecie poważnej mody, w dalszym ciągu będą nadzorować markę Monse. Podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku z pierwszego rzędu śledzili pokaz najnowszej kolekcji Oscar de la Renta wiosnalato 2017, efekt pracy 10-osobowego zespołu studyjnego.


Trzeba przyznać, że jak na pracę zespołową, wypadła ona zaskakująco przyzwoicie. Na wybiegu dominowały romantyczne i zmysłowe sukienki z prostymi liniami i lekkimi sylwetkami.


Nie zabrakło motywów hiszpańskich w postaci czerwonych goździków, rozkwitłych na intensywnych, wyrazistych printach czy błyszczących na cekinowych wzorach. Koronki, falbanki, paski, pióra w bieli, czerni i czerwieni.


Kurtki safari połączone ze spódnicą, kombinezony i „chłopskie” sukienki obok sukienek koktajlowych i wieczorowych. Pokaz miał młodzieńczy i beztroski charakter, podobnie jak zaproponowana moda na sezon wiosnalato 2017. Jak na etap przejściowy, zupełnie udany.


Czekamy na luty przyszłego roku, kiedy marka odsłoni swoje nowe oblicze.