Modele skarpetek damskich

W sklepach można znaleźć bogatą ofertę skarpetek dla kobiet. Długie, krótkie, zakolanówki, podkolanówki, stopki i niezliczona ilość modeli skarpetek sportowych. Jak je nosić i jak dobrać do stylizacji? Dłuższe i klasyczne modele będą idealne do sportowych outfitów i na co dzień. Stopki są doskonałym wyborem na gorące dni i wszędzie tam, gdzie wystająca skarpetka nie wygląda najlepiej. Podkolanówki i zakolanówki można nosić w chłodniejsze dni zakładając je do kaloszy, wysokich butów czy traperów. Zapewnią ciepło i ochronią nogę przed otarciami. Założone do sukienki czy spódnicy na gołą nogę będą modnym dodatkiem do stylizacji

Jak wybrać skarpetki- na co zwrócić uwagę?

Nie ma jednego idealnego rodzaju skarpet lub materiału, z którego powinny być wykonane. Najważniejsze jest to, by zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Zupełnie inny model będzie odpowiedni do balerin, a inny do traperów na górskie wędrówki.

Kieruj się dbałością o stopę, jej komfort i wygodę. Skarpetka powinna ją osłaniać, chronić przed otarciami i zapewniać dostęp powietrza oraz wentylację. Znaczenie będzie miała również:

- Grubość skarpety - w lato wybieraj cienkie i wyprodukowane z naturalnych materiałów, na zimę lepsze będą grubsze i wełniane.

- Jakość wykonania. Choć skarpetki nie są kosztownym elementem garderoby, to powinny być wykonane starannie. Nikt nie chce co chwilę kupować nowych skarpet lub za każdym razem sprawdzać czy nie ma w nich dziur.

- Szwy. Niby małe i pozornie bez znaczenia. Nic jednak nie uprzykrza tak noszenia skarpetek jak pijące i uwierające stopę szwy.

- Materiał. Bawełniane zapewniają termoregulację, są miękkie i wygodne. Bambusowe, choć droższe, będą dobre dla kobiet cierpiących na różnego rodzaju alergie kontaktowe czy grzybice. Cieniutkie skarpetki damskie z tworzyw sztucznych min. poliamidu, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie powinny być one widoczne np. do eleganckich cygaretek. Skarpetki wełniane zapewnią ciepło i ochronią stopę w zimowe dni. Najlepiej wybierać modele z domieszką elastycznych włókien, które doskonale dopasują skarpetki do stopy.

Skarpetki na co dzień i skarpetki na trening

Na co dzień postaw na wygodę. Sprawdzą się jednokolorowe skarpetki damskie , ale również te awangardowe, modne skarpety w kolorowe i wyróżniające wzory. Mogą być długie, krótkie lub niewidoczne zza buta.

Skarpetki damskie na trening powinny być dostosowane do rodzaju aktywności. W ofercie sklepów sportowych można znaleźć skarpety przeznaczone do uprawiania jogi, stopki do gimnastyki, skarpety narciarskie i dla biegaczy. Będą się różniły między sobą krojem, materiałem oraz grubością.

Choć na temat skarpetek można pisać dużo, to ich dobór zależy głównie od preferencji osoby noszącej. Noś to, co lubisz i to, w czym jest Ci wygodnie.