Co mają wspólnego skromne miasteczko w południowym Wietnamie ze śmietanką towarzyską z Teksasu? Nini Nguyen, stylistka, fashionistka i projektantka mody mieszkająca obecnie z mężem fotografem w Dallas w stanie Teksas.
Nini jest fanką vintage, jej garderoba jest wypełniona rarytasami z małych vintage store z całego świata. Łączy to, co najlepsze z klasyki z kobiecą subtelnością. Jej stylizacje to harmonia seksapilu i ekstrawagancji. Dzięki swojemu wyczuciu smaku, nabyła takie klientki jak Rihanna czy socialite – Sheryl Maas.
Nini wraz z swoją zaprzyjaźnioną projektantką Nha Khanh wypuściła kolekcję pięknych strojów. Ich design charakteryzują wschodnie nuty. Zainspirowane swoimi wietnamskimi korzeniami, połączyły krój narodowego stroju – Ao Dai z zachodnią ekstrawagancją. Rezultatem tej fuzji jest kolekcja pełna koronek, szyfonu i eleganckich sukienek z subtelnymi wycięciami.
Nini jest jedną z niewielu stylistów, którzy przywiązują wielką wagę do kobiecego ciała. W jej projektach widać, jak manipuluje materiałem, by zakryć niedoskonałości i wydobyć zalety. Stawia na klasyczną sylwetkę kobiecej figury, zamiast eksperymentować z zdeformowanymi kształtami.
Nini lubi czerpać inspiracje ze swoich wschodnich korzeni. Kroje ubrań czy buddyjskie motywy w biżuterii, te elementy sprawiają, że Nini wyróżnia sięspośród wielu projektantów. Pomimo zamiłowania do awangardy, Nini w projektach opowiada historię swojej ojczyzny w klasyczny i subtelny sposób.

Autor: Tina