Współpraca Louis Vuitton i Jeff Koons wywołała spore poruszenie w świecie mody. Francuska marka luksusowych ubrań i dodatków nie bez powodu wybrała właśnie tego artystę pop. Jak możemy się przekonać, wybór okazał się trafiony w dziesiątkę. W wyniku ich kolaboracji powstała limitowana kolekcja akcesoriów, inspirowana obrazami Koonsa, jak i innymi znanymi działami sztuki, takich twórców jak da Vinci, Titian, Rubens, Fragonard i Van Gogh.

Klasyczne torby Louis Vuitton, czyli Speedy, Neverfull i Keepall posłużyły jako tło dla genialnych obrazów. Każda z toreb została wyposażona w duży metalowy napis z przodu z nazwiskiem twórcy. To tak na wszelki wypadek, jakby ktoś zapomniał, kto namalował słynny obraz „Mona Lisa”.

Inicjały Koonsa umieszczono naprzeciwko kultowego monogramu Louis Vuitton. Wykonano je w tym samym stylu, co jest wyłomem w tradycji marki, która do tej pory nie pozwalała na tego typu działania. Typowy breloczek francuskiej marki zastąpiła natomiast „nadmuchiwana” postać króliczka.

Louis Vuitton nie stroni od współpracy z artystami, wśród których można wspomnieć chociażby takie nazwiskach jak Takashi Murakami, Richard Prince, Yayoi Kusama i Stephen Sprouse. Jeff Koons należy jednak do gigantów, a jedna z jego rzeźb „Balloon Dog” na aukcji została wylicytowana za 58,4 miliona dolarów, co stanowi rekord w dotychczasowej twórczości artysty.

Marka Louisa Vuitton informuje, że limitowana kolekcja akcesoriów to pierwszy etap współpracy między nią a Koonsem, obiecując kolejne odsłony. Nowa linia dostępna będzie w sprzedaży od 28 kwietnia w wybranych sklepach Louis Vuitton, a także w Internecie.