Skąd popularność mody tureckiej w Polsce?

Można doszukiwać się popularności tureckiej mody jeszcze w epoce słusznie minionej, kiedy to tureckie swetry, mimo – ujmując to delikatnie – przeciętnej jakości, były i tak synonimem pewnego luksusu na co dzień. Czy były modne? Nie. Wygodne? Też niespecjalnie. Ale miały jedną zaletę: były. Po prostu były. Od tego czasu jednak zmieniło się niemalże wszystko.

Turecka moda została na polskim rynku w okresie transformacji raczej siłą bezwładu, a nie dzięki jakimś szczególnych cechom tych ubrań. Doszły do tego również buty, bo tureccy producenci po prostu znali już polski rynek i byli gotowi na nim zająć swoje miejsca. Z czasem wiele spraw się zmieniło. Konkurencja na rynku ubrań się zwiększyła, buty tureckie powoli znikały z rynku, natomiast damskie bluzki, sukienki czy kurtki cały czas były dostępne w sklepach, ale już w znacznie wyższej jakości.

Czym charakteryzuje się moda turecka?

Sklep z turecką odzieżą ma kilka atutów, które pozwalają mu jak równy z równym rywalizować z konkurentami. Przede wszystkim nawet najbardziej modne bluzki, spodnie czy sukienki, wciąż są w pewnym sensie konserwatywne, jeśli spojrzeć na ich funkcjonalność. To cały czas proste, wygodne ubrania, w których trendy odbijają się przede wszystkim w kroju i kolorach, a w mniejszym stopniu w dodatkach.

Po drugie, w Turcji odzież jest produkowana dość tanio. To znaczy, że całkiem niezły styl jest dostępny w przystępnych cenach. Na pewno nie jest to najtańsza propozycja, ale jeśli brać pod uwagę stosunek jakości do ceny, Turcja ma spory potencjał na rynku odzieżowym.

Poszukujesz dostawcy odzieży damskiej z Turcji? Sprawdź ofertę Hurtowni odzieży damskiej Ingrosso

Turecka moda ma jeszcze ten spory atut, że zdominowana jest przez małych i średnich producentów. Dzięki temu sklep lub hurtownia sprzedające odzież, mogą zaoferować bardzo różnorodny asortyment. Spodnie i bluzki będą często dość podobne, jeśli chodzi o styl, ale już kolorystyka czy wzory to zupełnie inna bajka: będą bardzo różnorodne, często zdecydowanie bardziej fantazyjne niż w liniach najpopularniejszych producentów na rodzimym rynku.

Jakie ubrania szczególnie interesują Polaków?

Pod wieloma względami produkcja odzieży w Turcji przypomina dość mocno polską. To bardzo różnorodne ubrania damskie na wszystkie okazje. I wspomniane już kilkakrotnie spodnie, bluzki czy sukienki rzeczywiście stanowią lwią część sprzedaży prawie każdym sklepie, ale niemałą popularnością cieszą się też kurtki, spódnice czy bielizna. Tak naprawdę trudno powiedzieć, jakie części garderoby są najpopularniejsze: więcej sprzedaje się tych, które też są częściej noszone, można by więc powiedzieć, że z tureckiej odzieży interesuje nas praktycznie wszystko.

To zresztą chyba najlepsza rekomendacja, lepsza niż jakikolwiek slogan reklamowy czy zdjęcia. Po prostu turecka odzież zmieniła się bardzo i obecności na rynku jako jedynej zalety, przeszła do połączenia jakości, dobrej ceny i ciekawego wyglądu.

Żeby kupić, nie musisz wyjeżdżać – kupuj u nas

W naszym sklepie turecka odzież ma nawet pewną nadreprezentację. Sami ją bardzo lubimy za odważne kolory, konwencjonalny krój, nieprzeciętnie wysoką jakość i dobre ceny. Dlatego jeśli chcesz kupić sobie ubrania, które naprawdę przypadną ci do gustu, odwiedź naszą hurtownię. Wybór tureckich producentów jest całkiem spory, ale wcale na tym się nie kończy. Zresztą – od zakupu fantastycznych ubrań dzieli się tylko kilka chwil, więc sprawdź samodzielnie!