moto

Należy dbać o bezpieczeństwo podczas krótkoterminowego wynajmu samochodu

Wypożyczenie samochodu to świetny sposób na przemieszczanie się gdy podróżujesz lub nie masz dostępu do własnego pojazdu. Decydując się na najem, warto zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem. Na co zwracać uwagę podpisując umowę? Jakim rodzajem ubezpieczenia jest objęty wypożyczany samochód? Co w przypadku kolizji lub uszkodzenia? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek, jak bezpiecznie wynająć samochód.

 

 
Moto trendy: SsangYong Torres

Najlepszy SUV: SsangYong Torres pierwszy model marki z czynnikiem X 

 
Samochody elektryczne: Hyundai KONA EV

Samochody trendy 2023: Elektryczny Hyundai KONA z imponującym zasięgiem

 
Czy warto robić przegląd samochodu w autoryzowanym serwisie?

To jasne jak słońce, że każdy chciałby mieć auto bezawaryjne i niezawodne. Każdy kierowca, szukając nowego auta, ma nadzieję znaleźć model nie do zdarcia. Tymczasem nie ma nawet większego znaczenia, jaką markę wybierzemy, bo tak naprawdę to od nas samych dużo zależy. Istotne jest między innymi to, jak traktujemy auto i jak się z nim obchodzimy – czy regularnie kontrolujemy stan płynów eksploatacyjnych, czy pilnujemy wszystkich terminów, regularnych przeglądów i serwisów… Jak widać, jest wiele rzeczy, o których każdy kierowca powinien pamiętać, gdyż nawet mając niezawodne Volvo, trzeba mieć na uwadze to i owo… Przede wszystkim warto robić przegląd auta w autoryzowanym serwisie Volvo.

 

 
Wymiana opon - czy to tylko obowiązek?

Wymiana opon z letnich na zimowe i na odwrót to przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo podczas jazdy, ale także aspekt ekonomiczny, ponieważ zimowe ogumienie w okresie letnim szybciej się zużywa i jednocześnie samochód spala o wiele więcej paliwa niż gdyby to miało miejsce w przypadku korzystania z opon letnich. Tak więc sezonowa wymiana opon powinna być obowiązkiem każdego kierowcy. Warto jednak pamiętać także o tym, że opony zużywają się podczas użytkowania samochodu i niezbędne jest ich sprawdzanie pod kątem stanu bieżnika. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym ze względu na drogę hamowania.

 

 
Moto trendy 2023: Porsche 911 Dakar

Porsche nowości: Rajdowa wersja kultowego modelu 911

 


Konkurs: modny gadżet Quicksept

Do wygrania 5 innowacyjnych gadżetów do dezynfekcji Quicksept

Konkurs: Pokoloruj dom z TP-Link

Do wygrania 3 inteligentne żarówki LED z paletą barw RGB

Konkurs na Walentynki: żeLOVE, mistLOVE i peellove

Do wygrania 1 z 3 zestawów kosmetyków FLOSLEK Laboratorium

 

Konkurs saunowy

Do wygrania klepsydra Lugaah i atrakcyjne ubrania 

Konkurs: Sposób na piękny wygląd

Do wygrania 3 zestawy kosmetyków z linii All Day Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK


reklama