Czym jest leasing na samochód i jakie są jego rodzaje?

Najprościej rzecz ujmując, leasing samochodowy polega na tym, że przedsiębiorca nie nabywa pojazdu, natomiast za ustaloną opłatą otrzymuje go na pewien okres. Należności te mają zazwyczaj charakter ratalny. Wszystkie warunki leasingu zawarte są w umowie cywilnoprawnej zawartej między finansującym (leasingodawcą) a korzystającym (leasingobiorcą).

Jeśli chodzi o rodzaje rozwiązań leasingowych, można podzielić je na trzy główne grupy:

 

  • leasing z wykupem, który dzieli się na różne warianty: operacyjny (składa się z czynszu inicjalnego i rat), finansowy (stosowany do opłacania środków trwałych, które obejmuje obniżony VAT) oraz zwrotny (występuje zarówno w postaci leasingu operacyjnego, jak i finansowego);
  • leasing bez wykupu, czyli najem długoterminowy;
  • leasing konsumencki stanowiący alternatywę wobec kredytu dla osób fizycznych.

 

Leasing na auto od Renault Financial Services

Za leasing pośredni odpowiadają firmy leasingowe, jednakże na rynku można skorzystać z alternatywnego, bezpośredniego rozwiązania. Takie usługi świadczone są przez dealerów samochodowych. Mają one jedną zasadniczą przewagę nad resztą ofert – są korzystniejsze finansowo z punktu widzenia leasingobiorcy, ponieważ nie jest pobierana prowizja.

Wśród leasingów bezpośrednich można wyróżnić ten od Renault Financial Services – https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/leasing. Charakteryzują go atrakcyjne, a przy tym elastyczne warunki, które klient może dopasować do swoich potrzeb.

Interesujesz się leasingiem dla swojej firmy? Modele z aktualnej floty Renault spełniają Twoje oczekiwania? Odwiedź zatem serwis Renault Financial Services i dowiedz się więcej!