Evora jest obecna na rynku od 2009 roku. Lotus postanowił odświeżyć model nazywając go "Evora 400" i poprawiając właściwości jezdne oraz parametry.

Dzięki modyfikacjom brytyjskiej manufaktury, zgrabne coupe osiąga pierwsze 100 kilometrów już po 4,1 sekundy. To wynik na poziomie Porsche 911. Pod maską znajdziemy doładowany turbiną silnik V6 o pojemności 3,5 litra i mocy 400 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy to aż 410 Nm.

Genialne właściwości jezdne nowej Evory nie wynikają jedynie z tego, że otrzymujemy najmocniejszy w portfolio firmy Lotus silnik. To również efekt niezwykle lekkiego nadwozia i genialnie ustawionego zawieszenia oraz perfekcyjnie dostrojonego układu kierowniczego. Samochód jest wymarzony do pokonywania zakrętów. Jeździ niczym po sznurku.

Evora 400 to najszybszy, przeznaczony na drogi Lotus w historii. Esencja brytyjskiej motoryzacji, która staje się jej współczesnym ucieleśnieniem. Brytyjczycy poprawili wygląd Evory, czyniąc ją bardziej agresywną i muskularną.

Do tego wyrafinowane i proste wnętrze wykończone szkocką skórą lub alcantarą i zero zbędnych dodatków. Synteza tego czym były i być powinny samochody z wysp. Nowy Lotus to realna konkurencja nie tylko dla takich modeli jak Mazda MX-5 czy Alfa Romeo 4C. To również alternatywa dla Porsche Caymana, a nawet nowych wersji 911. Rekomendacja trendu.pl.