McLaren 650S w wersji Spider to letnia wersja kultowego już brytyjskiego super samochodu.

McLaren to synonim perfekcjonizmu. Układ napędowy samochodu jest sterowany przez komputer, przez co nie ma mowy o żadnych niekontrolowanych poślizgach czy podsterowności.

To supernowoczesny komputer, ubrany w perfekcyjną karoserię i doskonały w każdym calu silnik i układ napędowy.
Proces produkcji McLarenów przypomina tworzenie najnowocześniejszych komputerów.

Fabryka wygląda niczym laboratorium, w którym wszystko znajduje się na swoim miejscu i nie ma mowy o przypadku. W istocie to raczej duch niemieckiej motoryzacji, choć brytyjskość McLarena jest stuprocentowa.

Wersja Spider to jeden z najbardziej luksusowych cabrio na rynku sportowych samochodów.

Konkurencją jest tu jedynie Lambo i Ferrari. Mechanicznie model jest bliźniakiem coupe. Oferuje znakomity, brytyjski silnik V8 Twin Turbo, który oferuje 641 KM i pozwala rozpędzić się do 100 km / h w 3 sekundy.

200 km / h osiągamy w 8,6 sekund. Prędkość maksymalna to 329 km / h.

Do tego znakomity design. Piękne światła wykonane w technologii LED i niezwykła jak na cabrio sztywność i zwartość nadwozia.

Wrażenia z jazdy w niczym nie odbiegają od klasycznego coupe. Samochód oferuje te same możliwości i parametry. Perfekcja, którą znamy z Porsche pomnożona do kwadratu.

Model wykonano z włókna węglowego co wymagało dodatkowego usztywnienia dla wersji cabrio.

Całość waży zaledwie 1370 kg. Pomimo dodatkowych 40 kg wagi, które wynikają z chowanego dachu, możliwości oferowane przez cabrio, co podkreślamy kolejny raz, w niczym nie odbiegają od wersji coupe. Samochód rzuca na kolana.

Dach możemy składać lub rozkładać przy prędkości do 30 km /h. Proces chowania trwa 17 sekund.

Ogrzewana tylna szyba chroni nas przed powiewami wiatru. Samochodem możemy podróżować również w trakcie deszczu. Aerodynamiczne rozwiązania powodują, że nie odczujemy ani jednej kropli na swoim ciele.

Samochód wyposażono w ultrabezpieczne węglowe hamulce ceramiczne. W standardzie wybieramy między 19 a 20-calowymi felgami. Do tego obowiązkowe opony Pirelli i system nawigacji IRIS wyposażony  w radio satelitarne i Bluetooth oraz bezprzewodowy modem Wi-Fi czy system streamingu muzyki i sterowania głosem. W kabinie skóra z obowiązkową Alcantarą.

Powstał bodaj najdoskonalszy spider w historii motoryzacji. Samochód, który staje się religią dla tych, którzy dostąpili zaszczytu jego prowadzenia.