Niemiecki producent motocykli elektrycznych Novus, zaprezentował debiutancki model na targach CES 2019. Niesamowicie lekki i minimalistyczny miejski motocykl jest pozycjonowany pomiędzy e-motorem, a motorem wyścigowym.

Projekt to owoc współpracy dwóch designerów - René Rengera i Marcusa Weidiga.

Podstawową cechą wyróżniającą jednoślad Novus jest minimalistyczne wzornictwo. Większość funkcji maszyny osadzono w korpusie. Przód i tył zintegrowano z nadwoziem, tworząc unikalną formę.

Tylne zawieszenie z tłumikiem osadzono w ramie. Nie inaczej uczyniono z przyciskiem „Start”, który aktywujemy poprzez nacisk na obite skórą siedzenie. Zaskakująca okazuje się być waga motocyklu. To niewyobrażalne 38,5 kilograma.

Elektryczny motor napędza silnik o mocy 14 kW. Jednostkę napędową zlokalizowano pod tylnym kołem. Novus twierdzi, że jedno ładowanie pozwoli na przejechanie 100 kilometrów. Bateria, której parametrów póki co nie znamy, znajduje się w podstawie ramy. Godzina wystarczy na naładowanie do 80 procent.

Ręcznie wykonany elektryczny motocykl to prototyp. Projektanci twierdzą, że początkowe modele produkcyjne nie będą istotnie się różnić. Cena ma oscylować w granicy 35 000 USD.