Michelin – kilka słów o producencie

Firma Michelin to innowator w dziedzinie technologii tworzenia opon samochodowych. Do perfekcji dąży już od 1889 roku. W czasie ponad 130 lat zdobyła ogromne doświadczenie, wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie, a w ostatnim czasie mocno rozwinęła się pod kątem technologicznym. Dziś do Twojej dyspozycji oddaje ogumienie z segmentu premium, jedyne w swoim rodzaju.

Francuski producent często staje się punktem odniesienia dla innych firm tworzących opony. Jest jednym z najchętniej wybieranych na rynku, przy tym udostępnia swoim klientom modele do samochodów osobowych, ale i terenowych czy dostawczych. Dziś jednak chcemy opisać Ci kilka najpopularniejszych propozycji tego producenta. Na co warto postawić?

Michelin Primacy 4 – co wiemy o oponie letniej?

Pierwszym i niekwestionowanym liderem w asortymencie marki Michelin jest model Michelin Primacy 4. Stworzony dla każdego, kto chce zadbać o maksymalne bezpieczeństwo na drodze. Jak przystało na ogumienie z segmentu premium, produkt stawia nowe granice w kwestii przyczepności na mokrej nawierzchni. Świetnie radzi sobie także w kwestii efektywności paliwowej.

Co ważne, porównując go do poprzednika, a więc modelu Primacy 3, możemy zauważyć, że skuteczność odprowadzania dużych ilości wody wzrosła o 22% – ten wynik mówi sam za siebie. Nie można zapomnieć o technologii EverGrip, która sprawia, że bieżnik zużywa się równomiernie. Zastosowanie specjalnej, trwałej mieszanki wpłynęło z kolei na wytrzymałość bieżnika.

Wszystko to wskazuje na możliwość przejechania tysięcy kilometrów na jednym komplecie przez wiele sezonów.

Michelin Pilot Super Sport – doskonałe opony wyczynowe

Michelin Pilot Super Sport to model dla samochodów sportowych i tuningowanych modeli o ultrawysokich osiągach. Specjalistyczne ogumienie, którego zadaniem jest zapewnienie przyczepności nawet podczas pokonywania ciasnych zakrętów przy dużych prędkościach. W testach według wielu niezależnych instytucji model Pilot Super Sport spisał się wzorowo.

Duża w tym zasługa systemu BI-COMPOUND, innowacyjnego sposobu rozmieszczania różnych mieszanek gumowych na zewnętrznej i wewnętrznej stronie bieżnika. To oczywiście model dla posiadaczy szybkich, mocnych samochodów.

Poznaj Michelin Defender – trwałe opony do samochodów osobowych

Przechodzimy do ostatniego modelu w tym zestawieniu, a mianowicie opony Michelin Defender. To całoroczny model dla sedanów, minivanów czy crossoverów. Został zaprojektowany z myślą o przyczepności – nie mogło być inaczej.

Co ważne, nie ma tutaj znaczenia temperatura powietrza i nawierzchni czy opady atmosferyczne. Defender ma być „przylepiony” do drogi, gdy pada śnieg, deszcz, temperatura spadła poniżej zera lub wyskoczyła do +30 stopni Celsjusza. Czy spełnia podstawowe założenia i obietnice producenta? Jak najbardziej, o czym świadczą liczne testy niezależnych instytucji.