Na co zwrócić uwagę przy wyborze powiększonego zbiornika paliwa do samochodu?

Wybór powiększonego zbiornika paliwa do samochodu nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tym temacie. Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych modeli takich zbiorników, jednak nie wszystkie z nich sprawdzą się w danym samochodzie. Na co więc zwrócić uwagę i jak dokonać wyboru? Bardzo duże znaczenie ma materiał, z którego zbiornik jest wykonany. Warto postawić np. na zbiorniki aluminiowe, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością, niską wagą i niezawodnością.

Kolejna istotna kwestia to pojemność oraz wymiary gabarytowe. W zależności od indywidualnych potrzeb można postawić na mniejsze lub większe zbiorniki – niektóre z nich mogą mieć nawet 300 litrów. Jeśli chodzi o wymiary gabarytowe, mają one znaczenie pod względem ograniczeń konstrukcyjnych. Zbyt duży zbiornik może zakłócać strukturę techniczną w pojeździe. Ostatnia rzecz to gwarancja, certyfikaty i homologacja – warto wybierać tylko te zbiorniki, które są w pełni przystosowane do użytkowania i jest to potwierdzone stosownymi dokumentami. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że jazda z powiększonym zbiornikiem paliwa będzie w pełni bezpieczna.

Samochód Iveco z powiększonym zbiornikiem paliwa

Iveco to włosko-francuska firma, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych samochodów ciężarowych i dostawczych. Do jej flagowych modeli należą Iveco Daily, Iveco Daily Furgon, Iveco Daily Camper, Iveco Trakker oraz Iveco S-WAY. Pojazdy te są uwielbiane przez wielu kierowców. Samochody od tego producenta charakteryzują się świetnym wykonaniem, bogatym wyposażeniem, optymalną mocą i wysokim poziomem bezpieczeństwa. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie komfort jazdy i dobre wyposażenie. Nie bez znaczenia jest gwarantowane przez producenta bezpieczeństwo.

Samochód Iveco z powiększonym zbiornikiem paliwa to jeszcze więcej możliwości. Decydując się na wyposażenie swojego auta ciężarowego lub dostawczego w takie rozwiązanie, można liczyć na duże oszczędności związane z tankowaniem paliwa, mniejszą liczbę postojów, szybsze pokonywanie trasy oraz większą ilość kursów w skali roku, co bezpośrednio przekłada się na bardzo duże zyski. Ekonomia w ostatnim czasie ma decydujące znaczenie w wielu kwestiach. Jeśli możliwości finansowe na to pozwalają, warto wybrać samochód z powiększonym zbiornikiem paliwa. Taka inwestycja zwróci się szybko, ponieważ będziemy mieli gwarancję tankowania w miejscach, w których koszt paliwa jest niewielki. Takie planowanie ma duże znaczenie.

Iveco Daily Furgon i Camper 250l

Zbiornik paliwa do samochodu Iveco Daily Furgon może mieć pojemność od 150 do 250 litrów. Jego wymiary gabarytowe to 25x77x220 cm i jest on przeznaczony do samochodów z wszystkimi rozstawami osi w modelach IV, V i VI. Zbiornik paliwa Iveco Daily Camper podobnie jak Iveco Daily Furgon charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością – może zmieścić od 150 do 250 litrów benzyny lub oleju napędowego. To spora ilość. Jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne i jego przeznaczenie, są one dokładnie takie same jak w pierwszym modelu zbiornika Iveco Daily Furgon.

Iveco S-WAY i Iveco Daily

Kolejne zbiorniki, które są warte uwagi to Iveco S-WAY oraz Iveco Daily. Pierwszy z nich ma pojemność 34 litrów i jest to zbiornik dodatkowy na paliwo do ogrzewania postojowego. Powiększone zbiorniki paliwa do Iveco Daily dostępne są w dwóch wersjach – pierwszy z nich przeznaczony jest do modeli z pojedynczą kabiną, a jego pojemność to 150-300 litrów. Natomiast drugi świetnie sprawdzi się w samochodach z podwoziem z podwójną kabiną, a jego pojemność to 150-250 litrów.