Elon Musk, założyciel i szef marki Tesla, to wizjoner na miarę Jobsa.

Człowiek, który przeniósł centrum branży motoryzacyjnej do Doliny Krzemowej jest rewolucjonistą. Co więcej, to lider udanej rewolucji.

Tesla to samochody, które tworzą zupełnie nową wartość.

Są elektryczne, ale oferują radość z jazdy na poziomie BMW i Porsche. Do tego ich wnętrze pozostaje najbardziej innowacyjnym i spójnym z potrzebami ery cyfrowej. Nie ma tu mowy o monochromatycznych wyświetlaczach w stylu Audi czy przestarzałych nawigacjach znanych z francuskich i japońskich samochodów. Tesla to samochody ery cyfrowej, które otaczają nas najnowszymi technologiami, oferując napęd i przyspieszenia na miarę najlepszych samochodów z tradycyjnym napędem.

'Do tego imponujący zasięg na poziomie 500 km i rosnąca liczba stacji dokujących (póki co poza Polską, ale już w Niemczech naładujemy Teslę w jednej z wielu stacji szybkiego ładowania).

W Kraju Solidarności pozostaje tradycyjne gniazdko, ale nasz rynek jest na tyle duży i istotny, że to zapewne zmieni się w krótkim czasie.

Tesla Model S P85D oferuje podwójny silnik elektryczny i funkcję zbliżoną do autopilota.
Moment obrotowy jest kontrolowany cyfrowo i dostarczany na odpowiednią oś. Taki system zapewnia optymalną trakcję i niezwykłe właściwości jezdne. Silniki elektryczne pozwalają rozpędzić sportową limuzynę do pierwszych 100 km już w 3,2 sekundy. To wynik na poziomie Porsche Carrera w wersji Turbo.
Innowacją jest nie tylko znakomity napęd i silniki elektryczne, które oferują radość z jazdy. Nowością, która zaskakuje i przypomina nam o tym, że to pojazd rodem z Doliny Krzemowej, jest autopilot.

To system radarów i czujników ultradźwiękowych, które pozwalają wyłączyć się z bieżącego sterowania pojazdem. Rzecz jasna kierowca czuwa nad przebiegiem podróży, ale jego działania mogą być niezwykle ograniczone. Technologia pozwala na hamowanie, zmianę pasa ruchu czy zarządzanie prędkością przez analizę znaków drogowych. Relaksującą podróż zapewnią dodatkowo niezwykle komfortowe siedzenia wyposażone w specjalny zagłówek dbający o kręgi szyjne.

Samochód na miarę XXI wieku. Pełny multimediów, zinternetyzowany, autonomiczny, ale też oferujący ogromny potencjał dla fanów szybkiej jazdy. Elektryczna limuzyna, która przyspiesza bicie serca. Rekomendacja trendu.pl

Video: