Monachium to nie tylko BMW, To również Sono Motors. Firma, która ma szansę na większy sukces niż Tesla. Ich prosta, realnie innowacyjna wizja to dostarczyć minimalistyczny samochód elektryczny, który poprzez panele słoneczne gwarantuje brak stresu, związanego z małym zasięgiem modeli w stylu Nissan Leaf czy BMW i3.

Sion wyróżnia niezwykle udane wzornictwo. Zupełnie nowa formuła samochodu zintegrowanego z panelami słonecznymi to realna innowacja na rynku. Wnętrze to 10 calowy ekran, podstawowe przyciski i filtr powietrza breSono, z naturalnym mchem, który nie wymaga podlewania czy innych zabiegów.

Standardowy zasięg to 250 km. 330 zintegrowanych z karoserią paneli słonecznych to gwarancja dodatkowych 30 km.

Technologia biSono pozwala ładować inne gadżety i samochody Sion z naszego bawarskiego samochodu elektrycznego.

Model zarezerwowało już ponad 7000 osób. Uczestnicy testów w RFN i Holandii są zachwyceni spójnością wizji Sono Motors, z rzeczywistymi parametrami samochodu nazwanego Sion. Koszt modelu bez baterii to 16 000 Euro. Baterię wyceniono na 4 000 Euro. Czy Elon Musk może już pakować walizki i lecieć w kosmos ? Połączenie niemieckiej jakości i innowacyjności daje większą nadzieję na sukces niż przereklamowane i zbyt drogie samochody elektryczne z USA. O wizjach premiera Morawieckiego nawet nie warto wspominać. Niemcy działają. Polacy póki co deklarują...