Brytyjska butikowa manufaktura, która specjalizuje się w produkcji lekkich, sportowych supersamochodów wprowadza na rynek nowy model. To model SIN R1 RS. Pojazd nawiązuje do najlepszych tradycji brytyjskiej motoryzacji. Niezwykle lekkie nadwozie wykonano z włókna węglowego. Pod maską umieszczono pochodzący z legendarnego Corvette silnik V8. Połączenie lekkiego nadwozia i niezwykle mocnej jednostki napędowej pozwala osiągnąć pierwsze sto kilometrów już po 3,5 sekundy. Surowe, designerskie i rasowe wnętrze pokryto karbonem.

Na właścicieli czeka doskonałe, twarde zawieszenie, znakomity układ kierowniczy i kultowe fotele Recaro, które gwarantuja najlepsze trzymanie boczne i wzorcową ergonomię. Do tego modne światła LED i drzwi, które podnoszą się w górę.

Kierowcy będą zaskoczeni poziomem komfortu. Znajdziemy tu elektryczne szyby i lusterka, klimatyzację czy centralną konsolę, która umożliwia integrację z popularnymi tabletami bazującymi na systemie Android czy modelu iPad marki Apple. R1 RS zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu podczas wystawy IAA we Frankfurcie.

Lotus może czuć się poważnie zagrożony. Jeżeli SIN zostanie sensownie wyceniony ma szansę na ogromny sukces w segmencie, lekkich, mocnych sportowców. Rekomendacja trendu.pl za moc, jakość wykonania i design.

Video: