Tesla to firma, która rewolucjonizuje świat motoryzacji. Elon Musk przeniósł mózg i serce świata samochodów do doliny krzemowej. Tesla, choć korzysta z pozornie prostych silników elektrycznych, kreuje trendy i rewolucjonizuje branżę moto. To samochody, które oferują unikalne, dostosowane do współczesnych realiów multimedia, najlepszy zasięg w kategorii pojazdów elektrycznych i sportowe emocje, które nie mają sobie równych.

Premiera pierwszego modelu SUV w historii firmy to swoisty przełom. Rynek domaga się tego typu pojazdów. Model X, który oferuje napęd na 4 koła i jest w stanie przewieźć do 7 osób, wspisuje się w trend na uniwersalne pojazdy rodzinne, które są najbardziej pożądane przez klientów.

Całość, tradycyjnie dla marki Tesla podlano sosem innowacji. Drzwi, które otwierają się w sposób znany z modeli Lamborghini i silnik elektryczny, który gwarantuje zasięg 402 kilometrów zachwycą każdego fana motoryzacji.

Nie zabrakło licznych gadżetów, które pomogą w transporcie nart, rowerów czy bagaży. Wszystko po to, aby podkreślić rekreacyjny charakter modelu.

Modny SUV marki Tesla zachwyca współczynnikiem oporu powietrza. Wynosi on jedyne 0,24. Pierwsze sto kilometrów pojawi się na liczniku już po 3,2 sekundy.

To parametry, które nie mają sobie równych w tym segmencie rynku. Należy wspomnieć o aktywnym spojlerze, który adaptuje się do warunków jazdy, występując w jednej z trzech zaprogramowanych pozycji.

Tesla model X to samochód niezwykle bezpieczny. Odpowiednie umieszczenie baterii w zasadzie eliminuje możliwość dachowania. Wzmocniona struktura pojazdu powoduje, że jest on w istocie jedną, wielką strefą zgniotu. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa system kamer i radarów, które analizują wszystkie informacje z zewnątrz.

Inteligentne systemy bezpieczeństwa są tak rozwinięte, że automatyczne hamowanie odbywa się nawet przy prędkościach autostradowych.

Wnętrze przystosowano dla siedmiu osób. Zachwyca bogactwo schowków i liczne gadżety, które zadowolą przedstawicieli wszystkich pokoleń. Przednia szyba jest największą produkowaną na świecie, gwarantując panoramiczny widok dla kierowcy i pasażerów.

Najbardziej wszechstronny, innowacyjny i praktyczny samochód elektryczny świata. Najlepszy SUV na rynku ? Model pojawi się w sprzedaży już w połowie 2016 roku.