Wymiana opon - zasady

Wymiana opon w Poznaniu powinna odbywać się przede wszystkim sezonowo. Jest to niewątpliwie bardzo istotne, ponieważ wiemy, jak może skończyć się jazda na letnim ogumieniu w okresie zimowym. W takim przypadku o wiele łatwiej jest o kolizję, a nawet poważny wypadek. Dzieje się tak dlatego, że droga hamowania znacznie się wydłuża, a to może spowodować tragiczne skutki na drodze.

Z kolei poruszanie się samochodem w okresie letnim na zimowych oponach skutkować będzie szybszym ich zużywaniem, a także znacznie podwyższonym zużyciem paliwa. Zasadna więc wydaje się wymiana opon letnich na zimowe, kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza w ciągu dnia i dokładnie na odwrót, jeśli chodzi o temperaturę w okresie letnim. Gdy temperatura przekracza 7 stopni Celsjusza należy wymienić opony na letnie.

Samochody używane z salonu czy z komisu?

Samochody używane z salonu w Poznaniu to najczęściej wybierana forma zakupu samochodu w ostatnim czasie. Przez lata dominowały opcje zakupu od osób prywatnych lub w komisach samochodowych. Jednakże ostatnich kilka lat to zupełna dominacja salonów samochodowych, jeśli chodzi o procentową sprzedaż samochodów w Polsce. Dlaczego tak się dzieje?

Spadek zainteresowania zakupem samochodu w komisie może być spowodowanym faktem, iż wielu klientów po zgłoszeniu usterek w niedługim czasie użytkowania auta nie otrzymywało szansy reklamacji. Inaczej jest u dealera renomowanego salonu, u którego reklamacja zawsze jest rozpatrywana pozytywnie. Dealer także udziela wszelkich informacji na temat historii użytkowania samochodu.

Stacja kontroli pojazdów - kiedy warto odwiedzić?

Stacja kontroli pojazdów w Poznaniu najczęściej odwiedzana jest przez kierowców, kiedy przychodzi czas okresowych badań technicznych samochodu. Raz w roku każdy kierowca musi się zjawić w tymże miejscu, aby jego samochód został dopuszczony do ruchu drogowego.

Czy jednak jest to jedyny moment, kiedy kierowca powinien odwiedzić stację kontroli pojazdów? Warto sprawdzić swoje auto również wtedy, kiedy dokonaliśmy zakupu używanego samochodu. Dobrze jest mieć pewność, że stan techniczny jest na tyle dobry, aby korzystanie z auta było bezpieczne zarówno dla kierowcy danego samochodu, jak i uczestników ruchu.

Dzięki wizycie w stacji kontroli pojazdów możemy nie tylko sprawdzić stan techniczny pojazdu, ale także uzyskać informację od specjalisty, co wymaga naprawy w danym aucie.