Bogate pakiety wyposażenia

Japońskie samochody są zazwyczaj znacznie lepiej wyposażone niż ich europejskie odpowiedniki. Oczywiście taki sam pakiet wyposażenia możemy kupić w Europie – jednak za dużo wyższą cenę. W Japonii luksus często jest w standardzie, dlatego z łatwością znajdziemy auta ze skórzaną tapicerką, topową wersją silnika, a także rozbudowanym systemem bezpieczeństwa. Jednocześnie znajdziemy tam nie tylko auta użytkowe dostępne również w Europie, ale również tzw. JDM-y, czyli samochody produkowane specjalnie na japoński rynek.

Niskie przebiegi i doskonały stan techniczny

Co więcej, nietrudno znaleźć japońskie auto z naprawdę niskim przebiegiem i w doskonałym stanie technicznym. Japończycy znani są ze swojej skrupulatności i dbałości o detale, dlatego większość pojazdów serwisowana jest w ASO i naprawiana z użyciem oryginalnych części. A niskie przebiegi? W Japonii na co dzień znacznie łatwiej poruszać się metrem. Samochód służy głównie do dalszych wyjazdów i weekendowych wycieczek poza miasto. Oczywiście warto zweryfikować podane na aukcji informacje, najlepiej z pomocą ekspertów zajmujących się importem aut z Japonii – np. firmą TokioCars.

Samochody przystosowane do jazdy po europejskich drogach

Choć w Japonii obowiązuje ruch lewostronny, z powodzeniem znajdziemy tam auta, które mają kierownicę po lewej stronie. Dzięki temu po sprowadzeniu nie trzeba dokonywać skomplikowanych przeróbek. Podobne są także prędkościomierze i liczniki przebiegu, które przeskalowane są w kilometrach. Różnice dotyczą jednostek zużycia paliwa oraz świateł mijania – te w autach japońskich są symetryczne, a więc niezbędna jest przeróbka lub wymiana lamp. Może się również okazać, że w wydziale komunikacji niezbędne będzie zamówienie mniejszych tablic rejestracyjnych, ponieważ na standardowe nie będzie miejsca.

A to wszystko w atrakcyjnych cenach

Na koniec dodajmy, że cena aut japońskich jest nawet o kilkadziesiąt procent niższa niż w Europie. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że za zadbane auto z niskim przebiegiem trzeba swoje zapłacić i doliczyć także akcyzę i cło, jednak biorąc pod uwagę wszystkie zalety japońskich samochodów – i tak się to opłaca.