Ceny, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością

Przed zezłomowaniem auta warto zrobić mały rekonesans, kontaktując się z punktami kasacji pojazdów, aby porównać, jakie są ceny. Można się przekonać, że mogą być zróżnicowane. Niewidzialna ręka rynku ustala zasady ekonomii, czyli w tym wypadku koszty złomowania, dlatego ważne, aby kwoty podawane przez kilka firm zbytnio się nie różniły. Co lepsze punkty dają klientom bonusy. W przypadku niesprawnego auta albo braku możliwości przywiezienia go, szrot nie dolicza dodatkowych kosztów za transport złomu. Takie zasady stosuje złomowanie pojazdów – DWCAR, które nie obciąża klienta za tą usługę, nawet jeśli potrzebna jest laweta. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że także nie pobiera żadnych opłat za wycenę.

Złomowanie aut Leszno – zawsze przejrzyście i uczciwie

Jak sprawdzić, które złomowisko jest autoryzowane i działa zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce? Utylizacja pojazdów jest legalna wtedy, gdy autoszrot ma pozwolenie od Marszałka danego województwa. Można to zweryfikować na stronach urzędu.

Należy mieć świadomość, że nielegalne pozbycie się auta nie opłaca się, może przysporzyć sporo problemów i bardzo utrudnić przyszłe życie.

Początek lawiny niedogodności to kontakt z urzędem skarbowym, potem już z górki – policja i prokuratura. Po trefnej transakcji nie jest znany los takiego pojazdu. Może być pozostawiony gdzieś w lesie albo wykorzystany na przykład do napadu. Znany jest proceder sprzedaży samochodów na tzw. słupa. Daje to dużo do myślenia, więc odradzamy takie działanie. Lepiej być uczciwym, bo za to jest nagroda. Za zgodne z prawem zezłomowanie możesz odzyskać resztę składki OC, więc kombinowanie naprawdę się nie opłaca.

Czy jest możliwe nieoddanie auta w całości?

Złomowisko ma obowiązek przyjąć każde auto, nawet niekompletne, bez silnika. Jedynie to, co ogranicza, to ilość kilogramów, których może brakować. Waga części, których nie ma we wraku, nie może być większa niż 10% całkowitej masy własnej pojazdu odnotowanej w dowodzie rejestracyjnym. Za każdy brakujący element bądź 1 kg złomu szrot pobiera opłatę. Zwykle jest to kilkanaście groszy za kilogram.

Prowadzenie punktu skupu pojazdów jest skomplikowanym i odpowiedzialnym przedsięwzięciem. Należy przestrzegać prawa dotyczącego obchodzenia się z substancjami szkodliwymi i samego przebiegu utylizacji. DWCAR jest takim odpowiedzialnym podmiotem, który łączy tradycję z nowocześnie prowadzoną firmą. U nich klient jest traktowany rzetelnie, fachowo i szybko. Cóż więcej trzeba?

Od lat profesjonalnie zajmują się swoją pracą, nie jest dla nich żadną wiedzą tajemną złomowanie aut Leszno. Zapraszają klientów także na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.