1)Miraż 3D- urządzenie to posiada dwa wbudowane lustra, które powodują, iż użytkownik może stworzyć iluzję dowolnie wybranego przedmiotu. Miraż 3D jest stosunkowo niedrogi (kosztuje około 30 zł) i przywodzi na myśl współczesne filmy science -fiction. Jeśli więc zastanawiacie się co kupić w prezencie młodszemu rodzeństwu lub zapalonemu fanowi Gwiezdnych wojen Wasz problem właśnie został rozwiązany. Urządzenie dostępne jest na stronach internetowych www.2future.pl oraz www.allegro.pl.

2) Powietrzny pisak- gadżet użyteczny na każdej imprezie, oryginalny i praktyczny (można wysyłać wiadomości na odległość 50-ciu metrów). Urządzenie to jest niewielkie (z łatwością zmieści się w każdej kieszeni) i przy szybkim poruszaniu nim w powietrzu pojawiają się napisy (do 30 znaków wiadomości). Tekst powstaje w powietrzu gdy kilka wbudowanych diod zapali się w odpowiedniej kolejności. Powstaje wówczas ciekawy efekt, który z pewnością zachwyci Twego przyjaciela kiedy podarujesz mu Powietrzny Pisak (cena: ok. 100 zł). Urządzenie dostępne jest na stronie www.2future.pl.

3)Talia niewidzialnych kart do gry- karty wyprodukowane przez znanego designera Pietera Woudta, który zaprojektował logo stacji MTV. Są one zbudowane z PCV dlatego nie ma szans, aby przemokły, zniszczyły się lub podarły, co często zdarza się w przypadku standardowych papierowych kart. Dodatkowym atutem kart jest to, że nie ma możliwości oszukiwać wykorzystując brak spostrzegawczości innych graczy. Niewidzialne karty wywołują złudzenia optyczne co sprawia, że gra może okazać się jeszcze zabawniejsza i bardziej ekscytująca dla Was i obdarowanego nimi przyjaciela. Cena kart to 33 zł. Są one dostępne na stronie www.2future.pl.

4)Drzewko miłości- jak sama nazwa wskazuje warto nim obdarować ukochaną osobę. Na pewno wywoła ono piorunujące wrażenie gdy rozkwitnie polane specjalną „magiczną wodą”. Drzewko miłości zbudowane jest z papierowego pnia oraz korony z kryształków soli, która bardzo szybko „rozkwita” reagując z roztworem- „magicznym płynem”. Kolor rozkwitającej rośliny to malinowy. Utrzymuje się on do 3 tygodni. Zaletą drzewka jest bez wątpienia jego cena (ok. 15 zł) jednak przedmiot ten stał się ostatnio trudnodostępny nawet w sprzedaży internetowej.

5)Tengu- zabawka, która króluje obecnie na rynku gadżetów dla dzieci- następca kultowego jaja tamagotchi. Urządzenie należy podłączyć do portu USB, aby nasz komputerowy przyjaciel „ożył”. Wargi Tengu mogą poruszać się synchronicznie z zasłyszanym przez niego dźwiękiem, lecz sam ludzik „nie mówi”. Potrafi natomiast stroić miny- zna ich aż 14. Zabawka wydaje się bardzo oryginalna mimo swej wygórowanej ceny (99 zł). Zaskoczy ona i zachwyci bez wątpienia młodsze dzieci. Urządzenie dostępne jest na stronie www.toys4boys.pl.

6)Podniebne lampiony- lampiony tak popularne na wschodzie zawojowały europejski rynek i zachwyciły Polaków. Ozdoby te są tajemnicze i oszałamiające. Mogą unosić się w powietrzu przez ponad 20 minut dzięki parafinowej kostce umieszczonej wewnątrz balonu, która reaguje z podgrzanym powietrzem- gazem przez co lampion wzlatuje. Warto podkreślić, iż dekoracje te nie szkodliwe dla środowiska- lampion po upadku na ziemię po pewnym czasie ulega biodegradacji. Ozdoby są też niedrogie co stanowi ich główną zaletę (jedna sztuka dostępna już od ok. 6 zł na stronie www.allegro.pl). Piękne lampiony sprawią, iż impreza stanie się niezapomniana zarówno dla wszystkich widzów podziwiających ich powietrzny taniec oraz wzruszonego obdarowanego.

7)Fabryka drinków- urządzenie przydatne na każdej imprezie. Aparatura na pierwszy rzut oka żywcem wyjęta z laboratorium składa się z pięciu elementów (wloty na składniki, młyn, śruba itd.), jakie można dowolnie łączyć, aby uzyskać określony efekt. Fabrykę drinków możemy zamontować na blacie stołu kuchennego, lodówce lub w dowolnym miejscu co stanowi zaletę tego przedmiotu. Aparatura zainteresuje z pewnością wszystkich Twoich gości, a gdy podarujesz ją przyjacielowi możesz być pewien, że imprezy organizowane przez niego staną się legendą. Na co więc czekać- jeśli tylko skłonny jesteś wydać ok. 120 zł na tego typu prezent wejdź na stronę www.2future.pl i dowiedz się więcej na temat Fabryki drinków.

8)Gigantyczne mikroby- nietypowy prezent dla dzieci, które boją się wizyty u lekarza. Choroby wywołane różnorodnymi bakteriami kojarzą się nam zazwyczaj z czymś nieprzyjemnym, trudnym, okropnym. Producenci mikrobów- sympatycznych słodkich pluszaków postanowili przełamać ten stereotyp i pokazać bakterie z całkiem innej „większej” perspektywy. Zaprojektowali oni 24 wersje zabawek począwszy od neuronu na czerwonej krwince skończywszy. Jeśli zaintrygował Was pomysł nowatorskich designerów zapraszam na stronę www.2future.pl, na której możecie kupić wybranego pluszaka po całkiem rozsądnej cenie (ok. 35 zł).

9)Robot Pleo- prezent od bardzo bogatych dla bardzo wymagających. Zabawka ta mimo, iż kosztuje ponad 1500 zł z pewnością warta jest swojej ceny. Dinozaur, który wyposażony został w czujniki wykrywające dotyk i dźwięk oraz system wizyjny zachowuje się jak prawdziwe zwierzę. Nie należy go do niczego zmuszać, a jedynym sposobem opanowania dinozaura jest wyłączenie go za pomocą specjalnego przycisku. Pleo przebywając w nowym otoczeniu uczy się rozpoznawać przestrzeń (trwa to około dwóch godzin), a potem rozpoczyna zabawę. Nastrój „zwierzaka” może się jednak szybko zmienić gdy nie poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi i nie okażemy czułości. Robot mimo swej ceny jest bardzo użyteczny- nauczy dziecko odpowiedzialności nim zdecydujemy się na zakup żywego stworzenia.

10)Tablica szpilkowa- gadżet niezwykle popularny w latach 80-tych dziś powraca w wielkim stylu. Tablica wykonana jest z 2310 tępo zakończonych szpilek, na których możesz odcisnąć prawie wszystko (nawet własną twarz). Powstanie wówczas trójwymiarowa rzeźba bardzo współczesna i całkowicie niepowtarzalna. Jeśli więc Wasz przyjaciel interesuje się sztuką warto pomyśleć nad takim prezentem szczególnie, że niska cena (ok. 70 zł) jest zaletą tablicy. Zainteresowanych zapraszam na stronę www.2future.pl, na której znajdziecie wiele innych interesujących przedmiotów