Masa ciała, wielkość, wiek oraz rasa — jaka karma?

Wybierając karmę suchą dla psów, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich zapotrzebowanie energetyczne, które zmienia się wraz z ich wiekiem i masą ciała, które jest różne dla poszczególnych ras. Składniki pokarmowe potrzebne do prawidłowego rozwoju psa dorosłego, psów pracujących i psów ras dużych są zupełnie inne niż szczeniąt, czy ras miniaturowych i małych. Zawartość poszczególnych składników odżywczych w diecie naszego pupila zmienia się również wraz z wiekiem. I tak żywienie starszych psów lub schorowanych będzie się diametralnie różniło od składu karmy dorosłego, aktywnego psa, ponieważ wykazują one zupełnie różne zapotrzebowanie na energię, warzywa i owoce oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

Najlepsza karma sucha dla psa — uwzględnia jego potrzeby żywieniowe

Potrzeby żywieniowe naszych czworonogów zmieniają się wraz z ich wiekiem, ale niezmiennie ważna jest wysoka jakość karmy, którą im podajemy. Powinna posiadać odpowiednią ilość mięsa najlepiej wołowego, aby dostarczyć im potrzebnego białka. Jest to ważne, ponieważ białko pochodzenia zwierzęcego jest przez nie dużo lepiej przyswajalne niż to pochodzenia roślinnego.  Przy wyborze karmy suchej dla psa musimy uwzględnić również to, aby była pozbawiona alergenów  i niepotrzebnych konserwantów oraz wypełniaczy, ponieważ psy mogą być uczulone na zboża takie jak: pszenica lub kukurydza, które są wykorzystywane do ich produkcji. Suche karmy dla psów powinny dostarczać im odpowiedniej ilości kalorii, być bogate w witaminy i minerały oraz kwasy tłuszczowe omega 3 i posiadać wysoką zawartość białka.

Ciąża i laktacja

Podczas doboru pożywienia ważnymi czynnikami jest również ciąża i laktacja oraz wiek czworonoga. W ciąży zapotrzebowanie na składniki odżywcze naszego pupila rośnie, podobnie jak w przypadku diety psów sportowych i pracujących. Żywienie psów starszych i psów otyłych powinno być bogate w makroelementy, ale jednocześnie być lekkostrawne. Aby dobrze zbilansować żywienie psa, wybierzmy dobrej jakości karmę dedykowaną do jego potrzeb, która będzie jednocześnie smaczna i akceptowana przez psa.