Monotonia życia potrafi zepsuć humor każdej z nas. Codziennie zdaje się powtarzać ten sam scenariusz : pobudka, śniadanie, praca lub uczelnia, powrót do domu, zakupy, wieczór przed telewizorem, sen .. I tak w kółko. trzeba z tym skończyć ! Nie zachęcamy oczywiście do porzucenia obowiązków, a jedynie do .. urozmaicenia prozy życia. Jak to zrobić ? Nic prostszego. Oto 7 sposobów na zabicie monotonii, a co za tym idzie .. na bycie szczęśliwszą. Tak po prostu, każdego dnia.

1. Znajdź pół godziny dla siebie. Dla siebie, a nie dla narzekającej przyjaciółki, utyskującego na szefa męża czy potrzebujących pomocy w lekcjach dzieci. Ich potrzeby są oczywiście ważne, ale dopóki nie sprawisz sobie odrobiny przyjemności, nie będziesz ani dobrą rozmówczynią, ani pomocnicą dla swoich bliskich. Po prostu każdy potrzebuje chociaż chwili, żeby o siebie zadbać. Co możesz zrobić w ciągu pół godziny ? To zależy od zainteresowań i temperamentu. Może przeczytasz dwa rozdziały ciekawej książki, a może sprawisz sobie aromatyczną kąpiel z bąbelkami ? Możesz też wykorzystać wygospodarowane 30 minut na trening autogenny, dzięki któremu poczujesz zastrzyk energii lub na posłuchanie kilku ulubionych piosenek czy przejrzenie plotkarskich serwisów internetowych. Jest milion możliwości i wszystkie działają tak samo - odprężają!

2. Jeśli masz już dość codziennej trasy, którą pokonujesz autobusem w drodze do z pracy do domu .. może ją zmienisz ? Pojedź innym tramwajem czy autobusem. Może przejdziesz kilka przystanków pieszo ? Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że codziennie przejeżdżasz koło fantastycznego sklepu czy wyjątkowej księgarnio-czytelni ..

3. Odnawiaj kontakty. Dawno niewidziani znajomi mogą wnieść dużo nowości do Twojego ustatkowanego życia. Poszperaj po Naszej Klasie i terminarzu. Zadzwoń do koleżanki z liceum czy kolegi z rodzinnego miasteczka, powspominajcie, poplotkujcie. Od razu na Twojej twarzy pojawi się uśmiech.

4. Na samą myśl o gotowaniu robi ci się niedobrze ? Od czasu do czasu zarządź "dzień jedzenia na mieście". Dzieciaki będą zachwycone, bo raz na jakiś czas zamiast domowego obiadu będą sobie mogły pozwolić na niezdrowe, ale tak przez nie uwielbiane jedzenia w McDonald's czy KFC. Mąż może zjeść w firmowej stołówce, a ty ? Umów się z przyjaciółką i wyskoczcie do jakiejś knajpki w mieście. Pozwól, żeby raz na jakiś czas ktoś podał ci obiad, zapytał czy smakuje, a na koniec .. zabrał od ciebie z uśmiechem na ustach brudne naczynia.

5. Poeskeprymentuj z wyglądem. Może nowa fryzura sprawi, że przez kilka dni,zamiast zamartwiać się codziennymi problemami, będziesz po prostu z uśmiechem dziękowała za komplementy i robiła furorę w firmie ?

6. Urozmaić wieczory. Czy wiesz,na ile sposobów można oglądać ulubiony serial w telewizji ? Nie musisz jednocześnie prasować, odpowiadać na pytania domowników i zerkać tylko na ekran. Odłóż na chwilę obowiązki, zgaś światło, zapal świeczki, przynieś chipsy i wino. W takiej scenerii nawet twój mąż nie powinien mieć nic przeciwko obejrzeniu najnowszego odcinka "M jak miłość".

7. Jeśli masz psa, zabierz go czasami na spacer inny niż zwykle. Zamiast trzymać biedaka na smyczy i przez pięć minut chodzić dookoła osiedla, zafunduj wam obojgu dalszą wyprawę. Przejdźcie się do parku albo nad rzekę. Rzucaj mu patyk - będzie zachwycony. A ty, dzięki ruchowi na świeżym powietrzu i towarzystwu najwierniejszego przyjaciela, poczujesz się rześka, pełna energii i szczęśliwa! W każdym bądź razie- na pewno nie znudzona