Jesteś miłośnikiem retro czy raczej wolisz ekologiczny styl? A może kochasz złoto lub jaskrawe kolory? Zebraliśmy dla Was 7 największych trendów wnętrzarskich na przyszły rok.
Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Etno design
Kultura ludowa od jakiegoś czasu niezwykle inspiruje projektantów. W świecie mody mogliśmy obserwować koronki, hafty czy wzory ludowe. Jednak w designie wygląda to inaczej, bowiem makatki, kilimy czy inne wzory znane z ręcznie dzierganych serwetek pojawiają się na stołach, krzesłach czy lampach, wycięte laserem w stali czy plastiku.

Natura
Natura od zawsze inspirowała malarzy, pisarzy czy projektantów. W nadchodzącym roku pojawia się w surowej formie. Drewno tylko z całym bogactwem sęków czy spękań. Natura musi być naturalna, a nie przerobiona przez człowieka.

Vintage
Klasyka designu, jak fotel Egg, Jacobsena czy krzesła małżeństwa Eamsów to absolutny hit. Jednak również modne będą meble z okresu międzywojennego, czyli meble z orzecha.

Recykling

Projektanci prześcigają się w przeróbkach rzeczy istniejących. Niektóre zalatują kiczem, inne są całkiem ciekawe.

Nierówna powierzchnia

Przedmioty mają być ciekawe, a nie nudne. Dlatego pożądane są meble, czy lampy z nietypową fakturą, aby załamywały światło.

Jaskrawe kolory

Róże, pomarańcze, fiolety, turkusy czy zielenie - wszystko dozwolone. Najważniejsze, aby były jaskrawe i rzucały się w oczy. Styl lat 80-tych znów na topie. Meble nie muszą być w bezpiecznej kolorystyce, jak biele, szarości czy beże. Mają być radosne, kolorowe i żywe.

Złoto

W roku 2010 występuje wszędzie. Jednak najbardziej modne są w prostej, geometrycznej formie. Taka jaka wcześniej była tylko dla przedmiotów ze stali.