Origami to japońskie określenie sztuki składania papieru. Tradycja Japońska liczy wiele setek lat, jednak z czasem opanowała cały świat. Kto z Nas w dzieciństwie nie bawił się kartką papieru? W łatwy sposób można stworzyć ptaka, psa czy samolot. Już pierwsze zagięcie rozwijało naszą wyobraźnię. Surowość kształtu oraz samego papieru coraz częściej inspiruje projektantów. Forma ta zawsze była bardzo prosta, ale również bardzo nowoczesna i elegancka.
Połączenie japońskiej tradycji z współczesnymi tworzywami dało niesamowite efekty, zarówno w świecie mody, wnętrz, mebli, oświetlenia, czy nawet w architekturze.
Geometryczny design inspirowany origami wygląda znakomicie w minimalistycznym wnętrzu. Projekt So Takahashi stworzył proste krzesło, który przypomina wygięty karton. Ciekawym pomysłem jest lampa Carat, japońskiego projektantatna Arihiro Miyake. Jego lampa przypomina diamentowy karat zrobiony z papieru. Jej sześcianowa forma umożliwia użytkownikowi ustawienia jej pod różnym kątem w zależności od naszych potrzeb.
Bardzo ciekawym pomysłem są gadżety na uszy, które są nowatorską biżuterią, bowiem nie są na zasadzie klipsów, ani kolczyków.