Pokazy jesiennych kolekcji  przyniosły nie tylko nowości na nadchodzący sezon jesień- zima 2012/2013 ale również zmiany w ekipach wielkich domów mody.

Raf Simons

Raf Simons po pokazaniu pięknej kolekcji, bogatej w pudrowe, minimalistyczne płaszcze oraz sukienki z lakierowanej skóry w stylu lat 50-tych, zakończył swoją karierę jako dyrektor kreatywny w domu mody Jil Sander. Jego stanowisko ponownie obejmie sama Jil Sander, która kiedyś utraciła prawa do marki.

Stefano Pilati

Zmiany szykują się również w Diorze. Po głośnym odejściu Johna Galliano jego obowiązki, tymczasowo,  przejął Bill Gayten. Stanowisko głównego projektanta pełnić będzie do maja, do tego czasu Bernard Arnault, prezes zarządu LVMH ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji kto zastąpi Johna Galliano na stałe. Spekulacji jest wiele. Początkowo prowadzono rozmowy z Markiem Jacobsem jednak nie przyniosły one żadnych sukcesów.

bag yslmuse bag ysl

W Yves Saint Laurent również szykują się nowości. Po 7 latach kierowania domem mody odchodzi Stefano Pilati. Pomimo swoich licznych zasług dla YSL, takich jak słynne torebki Muse i Downtown, projekt szpilek pożądanych przez wszystkie fashionvictim Tribute oraz przywrócenie marce rozgłosu był często krytykowany przez szefów domu mody.

Hedi Sliman

Już wiadomo kto obejmie jego stanowisko.  Po latach przerwy w projektowaniu w wielkim stylu powraca Hedi Sliman. Ma on już duże doświadczenie, ponieważ w latach 2002-2007 zajmował się męską linia Dior Homme. To właśnie dla jego projektów sam Karl Lagerfeld postanowił schudnąć 20 kilogramów, żeby móc chodzić w rzeczach od Diora.

Anja Rubik for Hedi Sliman

Po odejściu z domu mody Hedi zajął się fotografią (robił zdjęcia między innymi Anji Rubik, Kate Moss, Amy Winehouse czy Robertowi de Niro) oraz kręceniem krótkich filmów. Jak będzie wyglądał jego współpraca z YSL? Będziemy mieli okazje przekonać się już niedługo. Jest postacią dość kontrowersyjną więc na pewno będzie o nim słychać.

sandal ysl

 

Autor: Katarzyna Rytel