Dywanik łazienkowy z mchu na pewno spodoba się fanom ekologii. To idealna propozycja dla tych, którzy lubią połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Dwie główne funkcje, jakie powinien pełnić łazienkowy dywanik to funkcja użytkowa i dekoracyjna. Dywanik powinien być łatwy do utrzymania w czystości. Ten dywanik realizuje tę funkcję w 100%! Każdą kroplę wody, która spada z Ciebie po wyjściu z kąpieli, wykorzystujesz do podlania własnego dywanika. Świetnie bowiem wchłania wodę, dlatego nie jest niehigieniczny i nie staje się źródłem grzybów i bakterii, jak w przypadku zwykłych łazienkowych podkładek. Do tego dochodzą względy estetyczne – czyli przeniesienie kawałka natury do naszej łazienki.

Ten niezwykły projekt to pomysł Nguyen La Chanh. Wykonany jest ze specjalnej pianki zwanej plastezotem oraz trzech rodzajów mchu – mchu leśnego, kulek mchu i pochodzącego z wybrzeży wysp, co sprawia, że łazienka to dla niego idealne miejsce, bo tylko tam panuje odpowiednia wilgoć, która pozwala mchom się rozwijać. Brak troski o wilgoć to największy atut dywanika z mchu. Do tego dochodzi niewątpliwa przyjemność ze stąpania boso po miękkim mchu.