Kobiety wydają bardzo dużo pieniędzy na dbanie o siebie. Kosmetyki kolorowe, balsamy, kremy, ubrania, fitness, spa. To wszystko robimy po to, żeby nasze ciało wyglądało pięknie, jędrnie i młodo. Salony kosmetyczne w swoich ofertach mają coraz więcej zabiegów, które mają zdziałać cuda. Zastąpić ruch, dietę, siłownię i fitness. Czy one wszystkie działają? Na pewno nie, albo dopiero po wielu drogich zabiegach. Okazuje się, że możesz zastąpić restrykcyjną dietę i ciężkie ćwiczenia zabiegiem elektrosymulacji.

Eksperci uważają, że 45 minutowa symulacja odpowiada 2-3 godzinnemu wysiłkowi fizycznego, nie powodując przy tym obciążenia stawów. Powoduje także szybkie wzmocnienie mięśni i spalenia nagromadzonego tłuszczu. Elektrostymulacja może także działać na opadające policzki, worki pod oczami, zmarszczki mimiczne, skurcze mięśni, zwiotczenie skóry i mięśni. Na czym polega taki zabieg? Elektrosymulacja to zabieg elektroleczniczy mający na celu wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub grupy mięśni. Efekt ten może być osiągnięty dzięki dostatecznie szybkiej zmianie natężenia prądu zarówno stałego jak i zmiennego o różnej częstotliwości, szerokości oraz kształcie impulsu. Medycznym, typowym wskazaniem do elektrostymulacji są zaniki mięśniowe po unieruchomieniu stawów. Przepływ prądu oraz poprawa ukrwienia sprzyjają gojeniu się złamania. Oprócz medycznych zastosowań wykorzystywane właśnie są w zabiegach poprawiających urodę. Elektrostymulacja twarzy pozytywnie wpływają na komórkę, przemianę materii i prowadzi do zwiększenia napięcia skóry i mięśni. Mięśnie twarzy powinny być regularnie pobudzane do aktywności poprzez ćwiczenia.

Dlatego dzięki regularnym zabiegom za pomocą elektrostymulacji mięśnie twarzy mięśnie twarzy napinają się, a skóra wzmacnia, dodatkowo pobudzony zostaje przepływ krwi i limfy. Koszt takiego zabiegu to ok. 90 zł za jeden zabieg, jednak na pewno trzeba będzie go wykonywać więcej razy. Takiemu zabiegowi może się poddać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Taki zabieg to zarówno masaż, relaks, jak i modelowanie idealnej sylwetki. Trudno powiedzieć, czy każdej osobie spodobają się te zabiegi, ale zawsze można spróbować. Wtedy przekonamy się na własnej przykładzie, czy mogą zastąpić dietę i ruch.