Dzięki Fashion Square Kraków stał się najważniejszym punktem na modowej mapie Polski. Na placu przed Galerią Krakowską odbyło się wielkie wydarzenie modowe otwarte dla wszystkich. Ogromny, przeszklony namiot, kilkadziesiąt pokazów prestiżowych marek i znanych polskich projektantów takich jak: Łukasz Jemioł, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, duet MMC, Claudius Scissor, Forget-me-Not Pecunia, Street Fashion by New Nissan Micra, a także tysiące gości w samym sercu stolicy Małopolski.

Kolekcja Łukasza Jemioła

Od zawsze moda jest jedną z najbardziej elitarnych i niedostępnych branż. Miliony ludzi marzą o niej, chcą być jej częścią, ale dopiero 22 kwietnia stało się to możliwe. Moda wyszła do ludzi, szeroko otwierając swoje drzwi i zapraszając do królestwa kreatywności, najlepszych tkanin i piękna. Fashion Square zostało stworzone dla wszystkich ludzi i z myślą o nich.

Kolekcja MMC

Każdy krakowianin i turysta mógł przyjść i na własne oczy zobaczyć modę z najwyżej półki. Najnowsze trendy, szczyt kreatywności i krawieckiego kunsztu, długi wybieg i pierwszy rząd. Moda wyszła do ludzi, pozwalając im poczuć się częścią tego wspaniałego, wypełnionego pięknem świata.

W ciągu dnia przybyli goście obejrzeli wyjątkowe pokazy marek, których butiki znajdują się w Galerii Krakowskiej. Big Star, C&A, Próchnik, FEMESTAGE Eva Minge czy Guess to tylko kilka brandów z całej plejady sobotniego harmonogramu. Nie zabrakło również pokazów biżuterii, gdzie na wybiegu królowały kolekcje od marki Lewanowicz, Kacpra Schiffersa czy Venezia. Dzienne pokazy zakończyły prezentacje topowych, polskich projektantów: Moniki Ptaszek, Andrzeja Fodera czy Ewy Szabatin. Na pokazie charytatywny pojawiły się osoby znane z ekranu i sceny muzycznej: Urszula Grabowska, Hanna Bieluszko, Tomasz Schimscheiner, Marcin Czarnik, Marta Konarska, Bogdan Brzyski, Katarzyna Tlałka, Renata Przemyk, Aleksandra Królik oraz Anna Radwan.

Fashion Square ukoronowała Gala Wieczoru z gwiazdorskimi pokazami w roli głównej. Przed gwiazdami, modowymi dziennikarzami i przybyłymi gośćmi zaprezentowali się Łukasz Jemioł, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, duet MMC, Claudius Scissor, Forget-me-Not Pecunia, Street Fashion by New Nissan Micra, za sprawą których światowej klasy moda wypełniła Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.

Mirosław Zbrojewicz na pokazie kolekcji Claudius Scissor

Wielkie modowe wydarzenie nie może odbyć się bez udziału gwiazd i najważniejszych osób z branży. Fashion Square zaszczycili swoją obecnością takie osobistości jak Michał Zaczyński, Agnieszka Więdłocha, Karina Kunkiewicz, Tobiasz Kujawa, Ewa Wojciechowska, Mirosław Zbrojewicz, Katarzyna Zwolińska, Agnieszka Chrzanowska, Agnieszka Korzeniowska, Andrzej Młynarczyk, Gosia Boy, Ada Fijał i Kinga Litwińczuk.

Moda nie mogłaby wyjść do tysięcy ludzi, gdyby nie wsparcie partnerów, dzięki którym odbyło się Fashion Square. Partnerem Strategicznym była Galeria Krakowska. Z kolei partnerami wydarzenia Nissan Micra, HP, Mercure Hotel oraz Oak View.

Wielkie zainteresowanie i tysiące przybyłych gości potwierdziły, że moda musi wychodzić do ludzi, przestając być zamkniętą branżą. Sobotnie Fashion Square było miejscem, które wszystkim pozwoliło poczuć się częścią świata mody. Kraków potrzebował takiego wydarzenia i dzięki Fashion Square stał się ważnym ośrodkiem na modowej mapie Polski.

Kolekcja Forget-me-Not

Urszula Grabowska

Renata Przemyk