Za oknem ponuro, dzień coraz krótszy, temperatura minusowa. Trzeba zmienić jesienne kurtki na zimowe, założyć cieplejsze buty, pomyśleć o czapkach, szalikach i rękawiczkach.
Jako dzieci nienawidziliśmy chodzić w czapkach. Nie można było przecież wyglądać fajnie w wełnianej czapce.

Tymczasem dziś z własnej nie przymuszonej woli zakładamy czapki, gdyż… są modne. Po za tym jest ich taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla lubiących elegancję – kapelusze. Rosyjskie czapki z futrem dla lubiących ekstrawagancję. Uszatki – albo w modne cętki, albo w stylu góralskim. Berety nawet te moherowe nie powinny nam się źle kojarzyć, gdyż pasują nawet do eleganckiego płaszcza. W sklepach jest ich bardzo duży wybór - od wełnianych, po cekinowe, czy przeszywane złocistymi nitkami. Z wyborem ulubionego koloru też nie powinno być problemu. Drugą zimą cieszą się powodzeniem czapki w rozmiarze XXL. Z pomponem lub bez, kolorowa, albo czarna. Wpisuje się w trend grunge i pasuje do prawie każdej kurtki. Tej zimy można się też przebrać za mężczyznę. Tweedowe kaszkiety lub czapki z daszkiem są bardzo na czasie.

Mamy już czapkę, teraz okryjmy szyję i wybierzmy najlepszy szal na zimę. Najmodniejsze szale są w rozmiarze max. Długie, wełniane sięgać mogą nawet ziemi. Kolejnym pomysłem jest tzw. komin. Szalik, który przypomina golf, możesz go stosować także jako kaptur. Kolejnym pomysłem są duże chusty z ludowym motywem. Chusty wyglądające jak te prosto z Krupówek są jednak zdradliwe. Nie można przesadzić i stosować je do stonowanych ubrań, żeby nie wyglądały kiczowato. Wełniane szale można kupić wszędzie, gdyż w sklepach roi się od wszelakich wzorów i kolorów. Wszystkie uzdolnione dziewczyny mogą sobie taki wydziergać, albo poprosić kogoś z rodziny, kto ma takie umiejętności. Koszt takiego szalika na pewno się zmniejszy, a będzie wyglądał jak z naszych snów. Zimowe akcesoria oprócz tego, żeby były ładne i modne muszę być przede wszystkim.. ciepłe. Pamiętajmy o tym wybierając się na łowy. Modny szalik, czy czapka może być też super prezentem, a zrobione osobiście na pewno zachwycą