Kamerzysta na wesele i jego portfolio

Nie da się wybrać odpowiedniej osoby bez zobaczenia jej dotychczasowych prac. Mówić można wiele, jednak dopiero obraz pokaże prawdę. Na spotkaniu z potencjalnym wykonawcą usługi poproście o prezentacje filmów (oczywiście nie w całości, wystarczy parę chwil) z kilku uroczystości. Już wtedy będziecie wiedzieli, czy styl pracy tej osoby jest zbliżony do Waszych  wymagań.

Jak rozpoznać dobry film?

Po pierwsze musi być ostry i stabilny. Ważna jest także płynność obrazu jak i dźwięku. Nawet jeśli nie znamy się na tworzeniu filmów to jeśli oglądając przykładową prezentację mamy wrażenie, że obraz „skacze”, a ujęcia po prostu przeskakują to ich twórca nie jest dla nas. Zwrócić można uwagę również na dodatki do filmu. Niektórzy mogli zdecydować się na dołożenie zabawnych animacji, czy napisów. Dopytajcie, czy można z tego zrezygnować lub właśnie dodać.

Kamerzysta na wesele – całe?

Zastanówcie się nad czasem pracy kamerzysty na weselu. Zazwyczaj jego obecność kończy się po ceremonii oczepin. Inaczej jest w przypadku momentu rozpoczęcia jego pracy. Ostatnio bardzo modne jest zapraszanie kamerzysty i fotografa już na etap przygotować. Mianowicie ostatnie poprawki przy zakładaniu garnituru, czy welonu. Pojawiają się również życzenia by byli oni obecni przy układaniu fryzury Panny Młodej, czy nakładaniu makijażu. Inni zaś wolą, by film rozpoczynał się dopiero od wejścia do kościoła. Wszystko zależy od narzeczonych, ważne jest żeby wstępne ustalenia zawszeć w później podpisywanej umowie. Zapobiegnie to powstaniu niedomówień.

Jak długi ma być film z wesela?

Widełki proponowane przez kamerzystów na wesele to 60-240 minut filmu. Jeśli małżonką zależy na zwartej akcji i dobrym tempie to powinni się zdecydować na godzinne nagranie. Wówczas mamy pewność, że nikt się nie znudzi, a i później chętniej będzie się do takiego filmu wracało. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dłuższy wariant. Wówczas szanse na pominięcie ważnego dla Pary Młodej fragmentu są znacznie mniejsze. Minusem może być dostarczenie zapisu na dwóch płytach. Pamiętajmy, że żeby film miał dobrą jakość to musi zostać odpowiednio zgrany. Na jednej płycie DVD powinno znaleźć się max 1,10 nagrania. Ważne jest również to w jakiej jakości zostanie on nagrany. Do wyboru jest kilka opcji DVD, HD, BlueRay. Ta ostatnia jest najlepsza, ale też najdroższa i nie każdy będzie miał możliwości techniczne, by odtworzyć u siebie film takiej jakości.

Kamerzysta na wesele – w jakiej cenie?

Przykładowe oferty kamerzystów można znaleźć pod tym adresem https://wedding.pl/kamerzysta-na-wesele/gorzow-wielkopolski. Pamiętajmy, że kamerzysta na wesele podając cenę za swoją pracę nie będzie brał pod uwagę jedynie jego obecności na uroczystości. Doda do tego czas poświęcony na montaż, jakość, rodzaj używanego sprzętu, a także oświetlenie. Zupełnie inna kwota będzie do uregulowania  gdy przyjecie obsługiwać będzie tylko jedna osoba, a inna gdy zabierze ze sobą pomocników. Wpływ na wycenę ma również czas pracy i ilość wykonanych w jego trakcie ujęć. Czym ich więcej, tym dłuższy czas na obróbkę i montaż. Tak więc nie będzie jednej, uniwersalnej wyceny. Wymienione powyżej czynniki sprawdzają się zawsze. Dodać można do nich jeszcze prestiż kamerzysty na wesele, a także jego doświadczenie. Bardzo często znaczenie ma również miejsce wykonywania pracy. Nie chodzi tu o czas dojazdu, a o to, że większe miasta zazwyczaj oznaczają większe ceny za usługę. Bardzo ważne jest, by wszystkie opcje dokładnie opisać w podpisywanej umowie między nowożeńcami, a wykonawcą. Tylko takim działaniem można zapewnić sobie spokój i pewność, że końcowa kwota nikogo nie zszokuje.