Obecnie rynek gier komputerowych jest przesiąknięty różnymi gadżetami przeznaczonymi specjalnie dla graczy.  Do porządku dziennego przeszły myszki oraz klawiatury przeznaczone pod konkretne gry komputerowe. Jednak często sprzęt przystosowany tylko do grania nie sprawdza się w pracy biurowej. Inny układ klawiatury sprawia, że może nam to utrudniać wykonywanie niektórych zadań. Jednak klawiatura Logitech G 19 jest modelem, który świetnie sprawdza się podczas grania ale również podczas wykonywania zwykłych czynności biurowych.

To co rzuca nam się w oczy to mini ekranik. Na początku myślałam, że jest to zwykły gadżet, jednak już po chwili można się przekonać, że ma dużo większe możliwości. Przede wszystkim możemy go ustawić wedle naszych preferencji. Mogą nam się wyświetlać różne kanały RSS, zegar wydajność pracy komputera czy wreszcie możemy oglądać filmiki z youtuba. I właśnie oglądanie filmików naprawdę mnie zaskoczyła, dobra jakość obrazu sprawia, że możemy wykonywać inne czynności na dużym monitorze a filmik oglądać na małym. Jednak to dopiero początek możliwości klawiatury G- 19. Po podłączeniu automatycznie mamy możliwość skonfigurowania różnych profili gier. Dodatkowe klawisze ułatwiają nam granie w nasze ulubione tytuły.  Po lewej stronie klawiatury znajduje się aż 19 programowalnych klawiszy, które w zasadzie możemy zaprogramować sobie wedle naszego uznania. Dużą zaletą klawiatury jest możliwość zmieniania profili do konkretnej gry co w znaczącym stopniu ułatwia nam wirtualną rozrywkę. Dzięki specjalnym przyciskowi, który jest suwakiem z ikonką joysticka możemy przełączyć klawiaturę z trybu biurowego w tryb dla gracza. Dzięki temu podczas emocjonującej rozgrywki wykluczamy możliwość włączenia jakiś klawiszy systemowych a tym samym wyjścia z gry.

Po prawej stronie u góry znajdują się klawisze przeznaczone do zarządzania multimediami. Dlatego bez najmniejszego kłopotu możemy zatrzymywać czy też przełączać się miedzy naszymi ulubionymi utworami muzycznymi. Do tego specjalna kulka umożliwia nam sterowanie głośnością.

Jedyne co mnie zdegustowało to fakt iż klawiatura łączy się z komputerem za pomocą portu usb.  Ciekawszym rozwiązaniem mogło by się okazać zastosowanie technologii bezprzewodowej. Drugim mankamentem może okazać się cena- 650 złotych to nie jest mała suma. Z drugiej strony klawiatura G-19 jest sprzętem na którym granie i pracowanie staje się przyjemnością. Dzięki zastosowaniu specjalnych klawiszy programowalnych gra staje się dużo łatwiejsza. Do tego nie można zapomnieć o specjalnymi mini ekraniku, który w wielu sytuacjach może ułatwić nam rozgrywkę. Chociaż cena jest tutaj wygórowana, to jednak sam sprzęt jest naprawdę świetny!