Kredyt firmowy

W Polsce z roku na rok wzrasta liczba przedsiębiorców, którzy na start potrzebują wsparcia finansowego. Zdecydowanie najpowszechniejszą formą finansowania inwestycji w przedsiębiorstwie jest kredyt.

Kredyt to szybkie finansowanie, pozwalające rozwijać skrzydła. Kredyt firmowy to wparcie dla przedsiębiorców, którzy pragną otworzyć lub rozwinąć swoją firmę. Bieżąca działalność firmy wiąże się z dużymi wydatkami, a do jej rozwoju niekiedy potrzebne jest dodatkowe finansowanie, aby pokryć koszty urządzeń, otwarcia nowego lokalu lub zatrudnienia dodatkowych pracowników. Inwestycja w firmę jest bardzo ważna, dlatego banki przygotowują korzystne oferty dla przedsiębiorców z różnych branż, aby jak najlepiej dostosować kredyt firmowy do klienta.

Co to jest kredyt firmowy?

Kredyt firmowy to produkt umożliwiający finansowanie bieżących wydatków firmowych, a także rozwój przedsiębiorstwa. Jest on dobrym rozwiązaniem, kiedy firma koniecznie potrzebuje zastrzyku gotówki i równocześnie kredytobiorca jest w stanie spłacać zobowiązanie przez dłuższy czas. Jak w przypadku kredytu gotówkowego dla osoby indywidualnej, istnieje możliwość wzięcia kredytu firmowego w postaci limitu w koncie czy karty kredytowej. Są to opcje dla osób, które często potrzebują dodatkowego finansowania i są w stanie w szybkim czasie spłacić zadłużenie.

Jakie są rodzaje kredytu firmowego?

Jest kilka produktów bankowych, z których możesz skorzystać, a jednym z nich jest nieodnawialny kredyt gotówkowy dla firmy. Taki kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć w zasadzie na dowolny cel związany z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Firmowy kredyt gotówkowy może być dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy potrzebujesz większego zastrzyku gotówki i chcesz spłacać zobowiązanie przez dłuższy czas.

Kolejnym produktem jest kredyt inwestycyjny. Przeznaczony jest, jak sama nazwa wskazuje, na sfinansowanie rozwoju oraz inwestycji w przedsiębiorstwie. Kredyt ten jest dedykowany głównie na zakup nieruchomości, samochodów, nowych maszyn lub zatrudnienie większej ilości pracowników. Kredyt inwestycyjny może być również przeznaczony na restrukturyzację firmy lub spłatę innego kredytu. Należy pamiętać, że ten rodzaj kredytu musi zawierać ściśle określony cel. Warto zaznaczyć, że niekiedy kredyt inwestycyjny może być zaciągnięty jedynie przy udziale wkładu własnego.

Ostatnia opcja to kredyt obrotowy, finansujący bieżącą działalność firmy, a oznacza to, że może być użyty do pokrycia kosztów nowych towarów i materiałów. Stanowi on idealne rozwiązanie dla firm stale rozwijających się. Kredyt obrotowy dzieli się na dwa rodzaje: odnawialny i nieodnawialny. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla firm aktywnych, rozwijających się. Kredyt obrotowy możesz uzyskać stosunkowo łatwo, a jego otrzymanie nie wiąże się z koniecznością przygotowywania dodatkowych dokumentów

Jakie są koszty kredytu firmowego?

Na oprocentowanie kredytu składa się stawka WIBOR oraz marża, ustalana indywidualnie dla klienta. Bank dopasowuje marżę indywidualnie, często w oparciu o bieżącą sytuację wnioskodawcy. Każdy kredyt posiada dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć, biorąc pod uwagę korzystanie z finansowania w banku. W przypadku kredytu firmowego nie jest inaczej – oprocentowanie, marża czy prowizja to niektóre z czynników wpływających na koszt kredytu. W niektórych bankach obligatoryjnie do kredytu trzeba dokupić ubezpieczenie lub pakiet, który stanowi zabezpieczenie instytucji w razie, gdyby kredyt firmowy nie był spłacany. Podpisując umowę, warto też sprawdzić, czy bank nie pobiera dodatkowej prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty całego kredytu.

Jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania kredytu firmowego?

Na rynku finansowym istnieje wiele banków, a każdy z nich prezentuje swoim biznesowym klientom inną ofertę. Wymogi formalne konieczne do uzyskania finansowania dla firmy są jednak do siebie zbliżone w każdej z instytucji. Podstawowym dokumentem jest przede wszystkim dowód osobisty właściciela firmy lub współwłaściciela spółki. W tym drugim przypadku niekiedy konieczne jest przedstawienie umowy, z której wynika stanowisko klienta oraz wymagany jest również podpis innych właścicieli spółki. Kolejnymi ważnymi dokumentami są dokumenty dochodowe firmy, zależnie od formy prowadzenia księgowości przedsiębiorstwa.

W jakim banku zaciągnąć kredyt firmowy?

Właściciele mniejszych i większych firm mogą wybierać z ofert wielu banków, jednak warto na to poświęcić nieco więcej czasu. Decyzja o zaciągnięciu kredytu dla firmy powinna być przemyślana i warto kierować się tym, na co konkretnie ma zostać przeznaczone dodatkowe finansowanie. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby kredyt był najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i abyś to Ty był z niego zadowolony.

Kredyt od ręki na: https://cashform.pl/