W architekturze wnętrz co roku zmieniają się trendy. Nie dawno największym hitem były pomalowane na biało cegły, oryginalne tapety i szerokie, stare deski. Jeżeli planowaliście urządzać mieszkanie wykorzystując, którąś z powyższych metod, to warto zastanowić się nad nową modą – świecącymi ścianami.
Na pewno widzieliście świecące farby, jednak czy spotkaliście się z farbą, która tak świeci, że wygląda na mokrą?
Lakierowane ściany w pokojach dają zupełnie nowy wygląd. Są one niesamowite same w sobie, nadając oryginalny charakter. Zarówno modne są biele, szarości jak i kolory. Mając takie „wypolerowane” ściany dodajemy kilka ciekawych, kultowych mebli i mamy ekstrawaganckie mieszkanie.
Takie ściany zarówno pasują do modernistycznych, jak i tradycyjnych wnętrz.  Mój ulubiony kolor to ciemny niebieski, które nie tylko przypomina morze, ale również świetnie komponuje się z pomarańczową kanapą i brązowym parkietem.
Na dodatek lakier powoduje, że światło się odbija powodując że pokój wydaje się jaśniejszy i bardziej przestrzenny. Możemy zarówno mieć całą ścianę pomalowaną, jak również tylko część. Farbą tą malujemy gładkie ściany, a nawet deski.

Jak Wam sie podoba ten nowy trend?