Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To w niej możemy się zrelaksować po ciężkim, stresującym dniu biorąc prysznic czy kąpiel. Wielu projektantów coraz śmielej podchodzi do tworzenia kabiny prysznicowej czy wanny. Wiele z nich na początku nie przypomina tradycyjnych, jakie znamy i mamy wszyscy w domu.
Projekt prysznica “Arc Shower” od D. K. & Wei Design łączny wyszukany design z praktycznym zastosowaniem. Prysznic, nie jest w kształcie „windy” tylko w łukowym kształcie przypominającym półksiężyc. Design prysznica jest nie tylko oryginalny, to jeszcze został tak zaprojektowany, aby obniżyć zużycie energii oraz wody.
Arc Shower używa wodnej pompy domowej o mocy 500W, by utrzymać stały obieg wody, którą dodatkowo może przefiltrować i odpowiednio ogrzać, dzięki specjalnie do tego przeznaczonemu wbudowanemu systemowi. Gdy przełączymy prysznic na funkcję „energooszczędną” wykorzystuje on wcześniej zużytą, ciepłą wodę do ponownego użycia.
Dla wszystkich fanów wynalazków technicznych firma D. K. & Wei Design zadbała o panel z różnymi funkcjami.
Natomiast Ron Arad stworzył projekt bardzo ekskluzywnej wanny, która po obróceniu się o 180 stopni staje się wspaniałym, dużym prysznicem. Wygląda jak olbrzymia, artystyczna instalacja. Arad pracował nad konceptem z włoskim producentem łazienek, Teuco.

Niestety na razie obydwa projekty są konceptami, ale mamy nadzieję, że szybko wkroczą na nasz rynek!