Leasing samochodu – jak to działa?

Na rynku funkcjonują dwie formy leasingu: operacyjny i finansowy. Ten pierwszy polega na przekazaniu przez finansującego na określony czas prawa do użytkowania samochodu na korzystającego – leasingobiorcę. Wszystko to za ustalone z góry opłaty. Przy tej formie umowy przedmiot wypożyczenia zaliczany jest do składników majątkowych firmy leasingowej. Kosztami uzyskania przychodu dla korzystającego z pojazdu są w tym przypadku comiesięczne raty. Do każdej z nich doliczany jest podatek VAT. Tutaj wynajmujący nie musi opłacać go w całości już na samym początku umowy.

Inaczej jest w przypadku leasingu finansowego. Tutaj przedmiot wypożyczenia zostaje zaliczony do majątku klienta – na nim będzie więc spoczywać obowiązek odpisów amortyzacyjnych. Podatek VAT opłaca się w całości przy pierwszej racie. Ten, kto decyduje się na ten rodzaj umowy leasingowej , staje się właścicielem pojazdu wraz ze spłaceniem ostatniej raty.

Postaw na korzyści

Leasing samochodowy może być dla firmy bardziej korzystny niż bezpośredni zakup całej floty pojazdów. Nie tylko nie wymaga uiszczenia z góry całej kwoty, ale pozwala korzystać z atrakcyjnych dodatków i promocji. Santander Consumer Multirent ma w swojej ofercie korzystne rozwiązania, z których mogą skorzystać podmioty gospodarcze, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, rolnicy, spółki cywilne i spółki prawa handlowego. W portfolio firmy znajdują się auta osobowe i dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony. Santander Consumer Multirent oferuje elastyczne finansowanie dla biznesu, opłatę wstępną od 0% wartości czterokołowca, okres leasingu aż do 60 miesięcy. Co ważne, cała procedura ubiegania się o przyznanie auta jest maksymalnie uproszczona, co skutkuje szybką decyzją i możliwością niezwłocznego niemal korzystania z pojazdów.

Przy wyborze leasingu na samochód warto zdecydować się na firmę, która oferuje szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC NNW i Assistance, pełną opiekę w zakresie likwidacji szkody, a nawet kartę paliwową. Wszystko to sprawi, że użytkowanie samochodów będzie nie tylko wygodne, ale też znacznie tańsze. Dzięki takiej umowie nie trzeba się już martwić np. o bardzo kosztowne polisy. O to zadba Santander Consumer Multirent.