Lata 80-te wracają w wielkim stylu. Cała konwencja związana z tym okresem jest pożądana. Na wakacje wyjeżdżamy z przyczepą na teren dawnej Jugosławii, pijemy bubble tea, słuchamy glam rocka i jeździmy oldschoolowymi samochodami.

Specjalnie dla was drodzy coolhunterzy zrobiliśmy research dotyczący tego, co można kupić za kilka tysięcy, aby wywoływać szacunek i lansować się po Warszawie, Krakowskim Kazimierzu lub Trójmieście.

 

BMW E28

Pierwszy samochód, który rekomendujemy to BMW E28

BMW E28 – seria 5 to model, który coraz częściej występuje w popularnych clipach i staje się zaprzeczeniem swojego następcy serii E34, która jest kojarzona z dresowozem.

E28 szczególnie ładnie utrzymane egzemplarze to prawdziwe rarytasy na rynku.

Posiadanie piątki z tej generacji świadczy o dobrym guście i znajomości najnowszych trendów. Ten model należy do najbardziej pożądanych samochodów w klimacie Vintage

Przed zakupem niezbędna jest wizyta w serwisie BMW. Można znaleźć zarówno prawdziwą perłę, jak również zwykły złom. Wiemy, że w rejonie warszawskiej dzielnicy Wawer jest model, który ma kilka tysięcy kilometrów przebiegu i praktycznie nie wyjeżdża z garażu. Jest do kupienia.

To model, który coraz trudniej znaleźć na rynku i którego wartość rośnie. Należy się spieszyć z zakupem.

 

JAGUAR XJ40

Kolejny samochód, który świadczy o znajomości trendów to JAGUAR XJ40

JAGUAR XJ40 to model, którego przyzwoicie zachowane egzemplarze kupimy już za kilka tysięcy złotych. W środku prawdziwe drewno, skóra i znakomity silnik. Design samochodu jest ponadczasowy. To zakup na całe życie. Samochód, który po prostu należy kupić i nie liczyć się z wydatkami na benzynę.

Obowiązkowo odwiedźmy salon Jaguara lub Forda, aby sprawdzić jakość kupowanego modelu.

 

PORSCHE 924 / 944 /928

Samochód, którym nie będziemy się wstydzić lansować po wielkim mieście to Porsche 924. Model, który pozwala nam poczuć klimat marki za śmieszne pieniądze. Szczególnie poszukiwane są wersje S, z mocniejszymi silnikami. Nie bójmy się jednak dobrze zachowanych podstawowych 924, nie zrujnują nas finansowo, oferując klimat vintage i wielką frajdę z jazdy i posiadania.

Jeżeli macie trochę więcej gotówki, szukajcie modeli 944 i 928. Szczególnie ten ostatni model staje się coraz bardziej pożądany. To samochód dla prawdziwych ekscentryków.

Rekomendujemy współpracę z klubem Porsche. Ekipa doradzi wam, co należy kupić.

 

SAAB 900 / 99 / 9000

Ostatnie prawdziwe Saaby to zarówno kultowe krokodyle z serii 900, jak również niezwykle bogato wyposażone i niewiarygodnie bezpieczne, choć kapryśne limuzyny serii 9000.

Poszukujmy modeli w dobrym stanie. Zwracajmy uwagę na turbosprężarkę i podsufitki. Bierzmy pod uwagę detale takie jak jakość skórzanych tapicerek, felg czy poziom zniszczenia kierownicy.

Saaby są kapryśne, warto znaleźć zadbany egzemplarz. Chłopcy z Saabwaya lub inni eksperci od marki oferują dobry serwis, ale ceny nie są dostępne dla każdego.

O dobrym guście świadczy również posiadanie takich samochodów jak Mercedes Benz W123 w wersji Coupe, BMW serii 6, generacja E31 czy klasycznego Audi Quattro. Te modele wymagają jednak nieco większej inwestycji. Coraz bardziej kuszącą opcją jest zakup samochodu Lada Niva. Niedoceniany w Polsce model, staje się ulubieńcem trendhunterów na zachodzie.

 

Autor: rdkns